Śródziemie: Cień Wojny bez mikrotransakcji!

Monolith Studio zapowiedziało wycofanie mikrotransakcji w Śródziemie: Cień Wojny. Deweloper zamierza także przebudować dużą część swojej produkcji. Czy jest to owocem gróźb paluszkiem rządów i towarzystw trzymających pieczę nad bezpiecznym graniem? A może to szlachetne pobudki i słuchanie się graczy? Tego do końca nie wiadomo. Pewnym jest natomiast, że produkcja studia należącego do Warner Bros. Interactive stała się jednym ze schwartzcharakterów podczas ubiegłorocznego polowania na mikrotransakcjowe czarownice ze świata gier video.

Zobacz również: God of War – Nowy Gameplay prezentuje walkę Kratosa z Trollami i eksplorację!

Należy tutaj przyznać, że Monolith niewiele robił sobie z oskarżeń o wkład mikrotransakcji w utworzony system gry. Wszystko dlatego, że tytuł sprzedawał się bardzo dobrze, a gracze zdawali się nawet bronić systemu mikrotransakcji. Jednak niezależnie od tych doniesień wiemy już, że z dniem 8. maja usunięta z rozgrywki zostanie możliwość kupna złota w grze za realną walutę, a 17. lipca wyjdzie aktualizacja znosząca złoto i skrzynki wojenne. Co do restrukturyzacji rozgrywki – deweloper zapowiada znaczące zmiany w systemie Nemezis, czwartym rozdziale gry, a także w skórkach do postaci, przedmiotach a nawet w rozwijaniu umiejętności naszej postaci. Zaprawdę, nadchodzi czas wielkich zmian!

Monolith ma najwidoczniej nieskończone pomysły, jeśli chodzi o rozwijanie swojej małej perełki. Niedawno informowaliśmy Was o dodatku Pustkowie Mordoru. No cóż – pozostaje nam jedynie łakomie zacierać rączki!

Źródło: community.wbgames.com/ Ilustracja: materiały promocyjne

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?