Horizon Zero Dawn: Frozen Wilds – Sony nie może zarejestrować znaku towarowego z powodu polskiej gry!

Rozszerzenie do Horizon Zero Dawn, które swoją drogą zapowiada się ciekawie, zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko dwa tygodnie dzielą nas bowiem od premiery Frozen Wilds. Zostało niewiele czasu, a Sony musi zwalczyć jeden bardzo poważny problem.

Amerykański urząd patentowy odrzucił wniosek producenta o zarejestrowanie znaku towarowego związanego z tytułem nadchodzącego rozszerzenia Frozen Wilds. Powód? Nazwa ta została już wcześniej zastrzeżona przez studio z Polski, Huuuge Games, parające się tworzeniem gier na urządzenia przenośne. Rzecz tyczy się jednej z ich produkcji o tytule, jak można się spodziewać, Frozen Wilds, która jest grą kasynową w modelu free-to-play.

Zobacz również: Battlefield 1: Niespokojne wody – Niedługo na serwerach testowych!

Sony ma przed sobą dość twardy orzech do zgryzienia. W chwili obecnej nie mogą wypuścić rozszerzenia do Horizon Zero Dawn pod zapowiadaną na przestrzeni ostatnich dni nazwą. Co zatem pozostaje producentowi? Japońska korporacja może jeszcze złożyć oczywiście odwołanie od decyzji USPTO albo, co jest bardziej prawdopodobne, zwyczajnie wykupić od Huuuge Games prawa do tytułu. Tak ogromna firma raczej nie będzie przebierać w kosztach, aby tylko nie zaburzyć premiery ich najnowszego dzieła, więc wszystko wskazuje na to, że studio gier mobilnych z Polski niedługo zasili się sporą dawką gotówki.

Źródło: vg247.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?