Nowe Call of Duty będzie znowu o II wojnie światowej?

W wywiadzie dla serwisu Game Informer, Eric Hirshberg – CEO Activision – wypowiedział się na temat kolejnej części Call of Duty: WWII

Zapytany o powrót do realiów II wojny znanych z pierwszej części serii, Hirshberg powiedział: To dobre pytanie. Chciałbym mieć bardziej naukową odpowiedź, ale tak naprawdę było to nieco instynktu i sporo rozmów. Jak tłumaczył, Activision zdawało sobie sprawę z tego, że społeczność CoD już od jakiegoś czasu była zmęczona doświadczeniem związanym z nowoczesną sztuką wojenną i chciała zmian, czegoś nowego. Dodał, że około 2,5 roku temu firma zaczęła zastanawiać się nad powrotem do korzeni – czyli realiów II wojny światowej. Pomogło też zaangażowanie teamów producenckich i programistów, którzy przyklasnęli pomysłowi.

CoD WWII 4

CoD WWII 3

Zobacz również: Destiny 2 – aktorski zwiastun od reżysera King Konga

Rozmowa dotyczyła też przyszłych planów studia związanych z CoD. Czy powrócą do realiów Advanced Warfare? Nie wiadomo – dyrektor generalny nie chciał zajmować stanowiska w tej sprawie, ale nie wykluczał powrotu do tego rodzaju rozgrywki wojennej. Nieco mniej nieprecyzyjny był w przypadku zapytania o WWII. Jak powiedział dziennikarzowi:

Cóż, nie mogę zdradzić ci planów firmy na następne lata, ale nie widzę tego pomysłu koniecznie jako jednorazówki. Myślę, że II wojna światowa i jej historyczny setting jako całość są bardzo bogatym terytorium, mam więc wrażenie, że jest duże prawdopodobieństwo, że może stać się terenem eksplorowanym przez nas więcej niż raz.

CoD WWII 2

Wspomniał też, że możliwe jest, iż w jednej z części Call of Duty pojawi się rozwiązanie battle royale znane z PlayerUnknown’s Battlegrounds!

Na więcej informacji trzeba jednak poczekać.

Źródło: Game Informer, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?