Horizon Zero Dawn podbija Playstation 4!

Nowa ekskluzywna seria Sony rusza z przytupem. 1 marca 2017 roku swoją premierę miała postapokaliptyczna gra przeznaczona wyłączenie na konsole PlayStation 4, Horizon Zero Dawn. Tytuł umieszczony w odległej przyszłości, gdzie człowiek cofnął się do epoki kamienia łupanego, a mechaniczne zwierzęta panują na świecie, szybko podbił serca graczy. Dwa tygodnie po premierze liczba sprzedanych egzemplarzy wyniosła 2.6 mln i wciąż rośnie. Statystyki te klasyfikują dzieło Guerrilla Games jako najlepsze IP sprzedawane dotąd na konsole PlayStation 4.

horizon sc

Zobacz rówież: Poznaj niezwykły świat Horizon Zero Dawn z narracją Krystyny Czubówny

Producent przyznaje, że spodziewał się, iż Horizon Zero Dawn będzie czymś wyjątkowym i specjalnym, ale nikt nie przypuszczał aż takiego zainteresowania i sukcesu. Hermen Hulst, kierownik zarządzania Guerrilla, zaznacza, że w grę zostało włożone wiele uczucia i wysiłku. Dlatego z ogromną obawą oraz jednocześnie zaciekawieniem i nadzieją czekano na pierwsze recenzje. Wydawca zapewnia, że po tak dużym sukcesie tytuł na pewno doczeka się kontynuacji. 

Guerrilla Games stworzyło niezwykłą przygodę w krainie zagadek i tajemnic. Horizon Zero Dawn posiada ogromny otwarty świat i bardzo ciekawą historię, a już sam pomysł na grę, oraz jego realizacja, zasługuje na duże uznanie. Dobrze słyszeć więc zapowiedzi, że historia Aloy, głównej bohaterki, będzie prowadzona dalej. Nowy tytuł wyrasta na kolejną sztandarową grę PlayStation. Na pewno z uniesioną głową zajmie miejsce obok God Of War, czy też Uncharted

Żródło:playstation.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?