Overwatch – nadchodzi potężny rework Lúcio!

Blizzard testuje duże zmiany w mechanice gry Lúcio. Jeff Kaplan stwierdził, że audio-medyk stał się koniecznym elementem drużyny do zwycięstwa. Jego obszarowe wspomagacze zespołu i wysoka przeżywalność sprawia, że inni healerzy są zupełnie pomijani, lub stanowią tylko dodatek. Ponadto jest on bardzo uniwersalny i znajdzie swoje miejsce w każdym zestawieniu szóstki bohaterów w meczu. Musi to ulec zmianie. Nadchodzący rework ma na celu utrudnienie utrzymania powerupów jednocześnie na wszystkich członkach zespołu. Odmieniony Lúcio jest już dostępny na serwerach PTR dla każdego zainteresowanego. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej jak ma się nowe oblicze Brazylijczyka.

Największą zmianą zostało objęte Przenikanie. Obszar działania zmniejszono z 30m do 10, a skuteczny zasięg będzie oznaczony okręgiem, który widoczny jest tylko dla DJa. Rekompensatą za utratę wielkości obszaru ma być zwiększone o 50% leczenie na sekundę, zarówno przed, jak i po włączeniu Potencjometru. Zmiany też nie ominęły Bariery Dźwiękowej: zasięg działania umiejętności specjalnej został ograniczony do 20m z 30. Wszystko to sprawia, że Lúcio będzie musiał częściej korzystać ze swojej dużej mobilności, aby utrzymać drużynę przy życiu. W tej kwestii zyskuje małe wzmocnienie: jego prędkość poruszania się zostanie zwiększona o 30% podczas wykonywania ślizgu po ścianie. Dodatkowo otrzyma on niewielki boost do szybkości po odskoku od ściany. Dzięki temu audiomedyk będzie mógł sprawnie i szybko pozycjonować się oraz zmieniać miejsce. Ostatnie zmiany dotyczą głównej broni Brazylijczyka: szybkość strzału Wzmacniacza została zwiększona z 40 do 50, a odrzut nieprzyjaciół z alternatywnego strzału realizować ma się również w płaszczyźnie pionowej. 

Lucio 004

Zobacz również: Overwatch – Wszystko co powinieneś wiedzieć o patchu 1.9!

Blizzard przyznaje, że miał na celu zniesienie uniwersalności Lúcio. Od teraz będzie on sprawniej funkcjonował w zespołach, które będą umieć trzymać się razem. Genji, Phara, Smuga, czy też inni bohaterowie, którzy cechują się dużą mobilnością nie będą już dobrze współpracować z audio-medykiem. Sprawia to, że wybór Brazylijczyka uzależni się od składu drużyny i na pewno rzadziej widywany będzie on w meczach. Producent apeluje również, aby zaznajomić się z nową mechaniką jak najszybciej, bo zmiana ma wejść w życie, jak sam stwierdza, prędzej niż później. 

Czy zmiany te są dobre? Ogólnie granie Lúcio na pewno będzie teraz trudniejsze i wymagające większego skupienia oraz spostrzegawczości. Na oceny jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, gdyż nowa mechanika wciąż znajduje się w fazie balansu. Większość graczy jest zaskoczona tym zabiegiem, co pokazuje, że Blizzard jest wstanie dostrzec nawet z pozoru niedostrzegalny problem i rozwiązać go. Znając Kaplana, rework zostanie dobrze przeprowadzony, więc wszyscy ogrywacze Lúcio mogą spać spokojnie, gdyż ich postać na pewno nie stanie się bezużyteczna. Rework Lúcio i niedawne zmiany Bastiona ukazują przygotowawczą pracę Blizzardu nad balansem w Overwatch przed nadchodzącą Overwatch League. Inni bohaterowie niech mają się na baczności, bo nie wiadomo, czy ów proces nie dotknie również ich.

Żródło: playoverwatch.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe /

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?