Dziś premiera Halo Wars 2! Najważniejsze informacje o grze!

Dzisiaj, 21 lutego swoją premierę ma Halo Wars 2, najnowsza gra od studia Creative Assembly i 343 Studios, wydana przez THQ Nordic.

Halo Wars 2, jak sama nazwa wskazuje, jest RTSem osadzonym w świecie gry Halo. Oferuje szybkie starcia wielkich armii dwóch frakcji – reprezentującą Ziemian UNSC [United Nations Space Command – Kosmiczne Dowództwo ONZ] oraz Obcych zwanych Banished [Wypędzeni]. Tak jak za pierwszą część odpowiadali weterani gatunku Ensemble Studios, znani chociażby z serii Age of Empires, tak w przypadku sequela też można być spokojnymi o jakość, ponieważ za nowy tytuł odpowiadają twórcy serii Total WarCreative Assembly. Za zgodność z serią Halo odpowiadać będzie zespół, który tworzył część tytułów z tej serii, czyli 343 Studios. Jeżeli więc macie Xbox One albo dobrego PC-ta i lubicie serię Total War, albo gry Halo – warto zainteresować się nowym Halo Wars.

https://www.youtube.com/watch?v=6RHzU9r0t2c

Gra wychodzi na PC-ty i Xbox One.

Cena gry waha się w zależności od platformy i edycji. Polskim wydawcą jest firma cdp.pl i w ich sklepie można znaleźć grę na PC za 210 złotych w edycji standardowej oraz 300 za edycję Ultimate (między innymi z Season Pass/ Przepustką Sezonową). Wersja na Xbox One kosztuje 240 złotych za edycję standardową i 350 za Ultimate. W sklepie Microsoftu gra dostępna jest za 240 złotych w edycji standardowej (na obie platformy) oraz za 330 w wersji Ultimate.

W pozostałych sklepach wersja na PC jest dostępna od 190 do 240 złotych za wersję standardową oraz od 270 do 330 za Ultimate. Wersja na Xboxa dostępna jest od 230 do 240 złotych w edycji standardowej. Ponieważ gra działa w programie Xbox Play Anywhere, zakupienie produktu na jedną z tych platform umożliwia też granie na drugiej – jeżeli zatem macie dobry komputer i Xboxa One – możecie śmiało kupić tańszą wersję na PC-ta i otrzymać Xboxową za darmo.

Zobacz również: Ostatni Dzień Pary II – darmowa antologia już za kilka dni!

Halo

Wymagania sprzętowe:

Minimalne wymagania:

System: Windows 10 64-bitowy

Procesor: Intel Core i5-2500/AMD FX-4350

RAM: 6 GB

Karta graficzna: Intel HD 4000/ AMD Radeon HD 7750

Dysk: 25 GB

Zalecane wymagania:

System: Windows 10 64-bitowy

Procesor: Intel Core i5-4690K/ AMD FX-8350

RAM: 8 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060/ AMD Radeon RX 480

Dysk: 25 GB

Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?