Star Wars Battlefront 2 zabierze nas do wielu epok w uniwersum Gwiezdnych Wojen!

Star Wars Battlefront studia DICE, mimo bardzo podzielonych opinii na swój temat, zdołało zebrać ogromną rzeszę fanów. Gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem wieloplatformowym marki Gwiezdnych Wojen w historii. Minęło już jednak prawie półtora roku od jej premiery, więc coraz więcej zaczyna się mówić o kontynuacji, która ma trafić na półki sklepowe jeszcze w tym roku, zanim Star Wars: The Last Jedi zadebiutuje w kinach. Twórcy, obecnie zajmujący się produkcją gry, podzielili się dziś na Twitterze bardzo interesującą i wieloznaczną informacją, która wzbudziła spore zamieszanie wśród internautów:

 


Wszystkich zaintrygowała wzmianka o “licznych epokach w historii uniwersum Star Wars“. Poprzedni Star Wars Battlefront skupił się tylko i wyłącznie na okresie wojen między Rebelią a Imperium. Wiemy jednak, że kolejna gra przeniesie nas na pola bitew z nowych filmów, w tym z Przebudzenia Mocy, oraz, najprawdopodobniej, Epizodu VIII. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że gracze zostaną przeniesieni w czasie do o wiele wcześniejszych wydarzeń, przedstawionych w trylogii prequeli George’a Lucasa! 

clones

Zobacz również: EA potwierdza – Star Wars 1313 nie powstanie, a Battlefront 2 będzie miał tryb singleplayer!

Czy jest to jednak możliwe? W ciągu ostatnich kilku lat Disney, który przejął markę od Lucasa, dość zauważalnie stara się odciąć od Mrocznego Widma, Ataku Klonów oraz Zemsty Sithów. Owe filmy rzadko są wspominane, a poza komiksami, czasy i realia uniwersum w których się rozgrywają, nie są rozwijane. Możliwość wzięcia udziału w Wojnach Klonów byłaby jednak bardzo interesująca. Moglibyśmy wcielić się nie tylko w szeregowych żołnierzy Republiki, ale i droify Separatystów. Co sądzicie o takim pomyśle? 

 Źródło: gamesradar.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?