Pokemon Go – Gra zabroniona w Chinach! Z troski o ludzi?

Przykra niespodzianka spotkała Chińczyków, którym władze zabroniły grać w Pokemon Go. Argumentacją jest troska o bezpieczeństwo graczy, a konkretnie “obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i opieki nad mieszkańcami kraju i ich własnością”.

Chiny dołączyły tym samy do Iranu (który – oficjalnie – również dba o względy bezpieczeństwa) oraz… pracowników Volkswagena, którzy nie mogą używać aplikacji, bo władze koncernu uznały, że można dzięki informacjom w niej zawartym wykraść tajemnice firmy. Chiński urząd do spraw cenzury ma duże obawy co do samej idei gier, w których poruszamy się w rozszerzonej rzeczywistości. Według oficjalnego stanowiska Pokemon Go niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo na tamtejszych ulicach, zarówno w przypadku graczy, jak i innych uczestników ruchu.

pokemon go

Zobacz również: Pokemon Go – ogromny sukces komercyjny aplikacji

Co ważne, w Chinach nie ma też swobody w korzystaniu z usług Google, takich jak na przykład Google Maps, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania aplikacji. Gdy jednak mowa o bezpieczeństwie, ciężko uznać te obawy za przesadzone, gdyż niejednokrotnie można było już przeczytać o ludziach, którzy byli tak zapatrzeni w ekran telefonu, że nie zauważyli nadjeżdżającego samochodu. 

Na tej decyzji tracą jednak nie tylko gracze, ale też twórcy, którzy tym samym nie mogą funkcjonować na największym światowym rynku, który przecież jest tak zaangazowany w rozwój technologii. Mimo to Pokemon Go wciąż przynosi około 2 milionów dolarów zysków dziennie, co musi robić wrażenie.

Źródło: gamerant.com/ Fotografia wprowadzenia: styledigger.com

W ciągu dnia jakiś film, wieczorem piłka nożna, w nocy futbol amerykański.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?