lemcon urodziny Lema
lemcon urodziny Lema

97. urodziny Lema w Krakowie – Lemcon za kilka dni

8 września krakowianie będą hucznie celebrować 97. rocznicę urodzin Stanisława Lema – całodniowym wydarzeniem poświęconym pisarzowi. Lemcon jest darmową, otwartą dla wszystkich imprezą.

To druga już edycja festiwalu lemowskiego. Rocznica urodzin twórcy wypada 12 września, jednak jest to środek tygodnia – dlatego w tym roku Lemcon otwiera bramy kilka dni wcześniej. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Murator EXPO.

Na wydarzeniu odbędą się prelekcje tematyczne dotyczące Lema i fantastyki, do tego Instytut Książki przygotował ekspozycję książek autora Niezwyciężonego w zagranicznych wydaniach i przekładach.

Orgnizatorzy zapraszają:

97. urodziny Stanisława Lema zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy na drugą edycję imprezy, która pozwoli Wam poznać nieco bliżej twórczość tego klasyka polskiej literatury SF, dowiedzieć się nieco więcej na tematy poruszane w jego dziełach, oraz miło i twórczo spędzić sobotnie popołudnie.

LemCon – urodziny Stanisława Lema to jednodniowe wydarzenie łączące wątki popularyzatorskie i naukowe, konferencyjne i fanowskie, tworzące przestrzeń dialogu na temat twórczości słynnego na całym świecie krakowskiego fantasty. Na program składać się będą wykłady i prelekcje, dyskusje z zaproszonymi gośćmi oraz atrakcje dla najmłodszych uczestników.

LemCon to impreza o charakterze otwartym. Wstęp na nią jest darmowy, a organizatorzy zapewniają rozwiązania umożliwiające uczestnictwo w spotkaniu rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym. Spotykamy się w samym centrum Krakowa, W Artetece WBP przy ul. Rajskiej 12!

Więcej informacji – na stronie wydarzenia.

Zobacz również: Całkiem nowy Lem. Nieznane listy i wiersze pisarza we wrześniu

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?