Postacie z anime ambasadorami Igrzysk Olimpijskich 2020

Najbliższe Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w 2020 roku w Tokio. Japonia wybrała nietypowych ambasadorów największej sportowej imprezy na świecie.

Podczas ceremonii zakończenia Igrzysk w Rio premier Japonii Shinzo Abe pojawił się przebrany za Super Mario i podczas przemówienia ogłosił, iż bogata japońska kultura będzie bardzo ważną częścią imprezy. I w przeciwieństwie do większości polityków jego obietnice zaczynają znajdować pokrycie w rzeczywistości. Son Goku, postać znana z Kamehameha anime Dragon Ball, został przedstawiony, jako nowy ambasador Igrzysk Olimpijskich. Dołączył on w ten sposób do wcześniej mianowanych do tej funkcji Sailor Moon zwanej Czarodziejką z Księżyca, Tsubasy Ozora, Naruto oraz Luffy z mangi One Piece. Rozpoczęła się również sprzedaż towarów promujących imprezę takich jak bejsbolówki, koszulki polo, t-shirty, kubki, torby czy smycze, które prezentują się następująco:

tokyo 2020 merch olympics tokyo

Son Goku to główny bohater Dragon Ball. Jest to składająca się z 42 tomów manga stworzona przez Akirę Torayamę. Na jej podstawie powstało anime, które składa się z 4 części: Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT i Dragon Ball Super. Dragon Ball doczekał się również  19 filmów anime oraz trzech aktorskich: dwóch nieoficjalnych ekranizacji – tajwańskiej (Dragon Ball: The Magic Begins) i koreańskiej (Dragon Ball: Ssawora Son Goku, Igyeora Son Goku) – oraz wersji amerykańskiej Dragon Ball: Ewolucja.

Źródło: konbini.com; comicbook.com / ilustracja: tokyo2020shop.jp

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?