Mackenzie Foy
Mackenzie Foy

Znamy gwiazdy nowej wersji Czarnego księcia! Powieść Anny Sewell ponownie pojawi się na wielkim ekranie!

Młodziutka Mackenzie Foy i popularna Kate Winslet wystąpią razem w reboocie filmu Czarny książę. Informację podał niedawno portal The Hollywood Reporter. Omawiany projekt będzie zatem najnowszą wersją znanej i lubianej powieści autorstwa Anny Sewell.

Foy wcieli się w siedemnastoletnią dziewczynę, która dzięki swojej więzi z tytułowym czarnym księciem jest zdolna poradzić sobie ze śmiercią własnych rodziców. Winslet z kolei użyczy głosu wspomnianemu koniu. Nie oznacza to, że ów zwierzak będzie gadał z bohaterami, o nie. Po prostu widzowie dostaną możliwość usłyszenia przemyśleń rzeczonego wcześniej czarnego księcia.

Kate Winslet

Fot.: Kimberley French; Twentieth Century Fox Film Corporation

Zobacz również: The Lodge – mrożący krew w żyłach zwiastun mocnego obrazu grozy!

Reżyserią zajmie się Ashley Avis. Warto dodać, że twórczyni napisała również scenariusz do omawianego projektu.

Powieść Anny Sewell wielokrotnie trafiała na duże i małe ekrany. Niemniej najbardziej popularną i zarazem najlepszą adaptacją jej książki jest film wydany w 1994 roku. W tej wersji Czarnego księcia zagrali m.in.: Sean Bean, David Thewlis i Alan Cumming. Reżyserii obrazu natomiast podjęła się wówczas Caroline Thompson.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Fot.: Laurie Sparham; Disney

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?