mark hamill
mark hamill

Wiemy, jak mógł wyglądać Luke Skywalker w Przebudzeniu Mocy!

Niedawno Christian Alzmann – artysta tworzący grafiki koncepcyjne do Gwiezdnych wojen – podzielił się jednym z pierwszych szkiców ukazujących, jak mógł wyglądać dojrzały Luke Skywalker z Przebudzenia Mocy.

Na umieszczonej na Instagramie materiale widać Marka Hamilla wcielającego się w słynnego Mistrza Jedi z uniwersum Gwiezdnych wojen. Artysta miał przygotować grafikę w styczniu 2013 roku specjalnie na potrzeby filmu Przebudzenie Mocy. Co więcej, miał on nawet uzyskać aprobatę George’a Lucasa. Według Alzmanna “Luke Skywalker był opisywany jako pułkowinik Kurtz ukrywający się przed światem zewnętrznym w jaskini”. Różnica między tym wizerunkiem Mistrza Jedi, a ukazanym w filmie, tkwiła w upiętych w kok włosach. Ten detal miał wynikać z inspiracji wyglądem oraz stylem życia samurajów. Natomiast nawiązanie do pułkownika Kurtza to ukłon w stronę postaci z książki Jądro ciemności Josepha Konrada. Historia przedstawiona we wspomnianej publikacji była też inspiracją dla Francisa Forda Coppoli przy tworzeniu Czasu apokalipsy.

Zobacz również: Oscar Isaac przekonuje o większej dozie improwizacji w Epizodzie IX!

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?