W Jaworznie powstaje kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha
W Jaworznie powstaje kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha

W Jaworznie powstaje kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha!

Jaworzno to miasto w województwie śląskim. Okazuje się, że właśnie tam powstaje kawiarnia pod oficjalnym patronatem Davida Lyncha. Dlaczego wybrano akurat to miejsce?

W 1999 roku zadebiutował film Davida Lyncha Prosta historia. Głównym bohaterem był staruszek Alvin, podróżujący z Iowa do Wisconsin na małym traktorze. Wszystko po to, by pojednać się z chorym bratem. Jaworzniańskie Stowarzyszenie Betlejem zorganizowało pielgrzymkę zainspirowaną dziejami głównego bohatera.

W 2016 roku grupa Polaków ruszyła na pielgrzymkę z Jaworzna do Lisieux we Francji. Drogę przebyli na podobnych do pojazdu Alvina traktorkach. David Lynch, gdy dowiedział się o przedsięwzięciu, życzył podróżującym szerokiej drogi oraz sfinansował ekipę filmową, która uwieczniła wyprawę.

Zobacz również: The End – zwiastun nowego filmu twórców 365 dni!

Kawiarnia ma być otwarta w lutym 2022 roku. Ksiądz Tosza, założyciel Wspólnoty Betlejem, powiedział:

Kawiarnię nazwiemy oczywiście Straight story, co jest nawiązaniem do filmu Davida Lyncha. Na ścianach znajdą się fotografie z planu filmowego. Reżyser obejmie ją swoim patronatem.


Źródło: przelom.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?