sceny po napisach
sceny po napisach

Venom – reżyser Ruben Fleischer odpiera ataki krytyków! Czy film był aż tak zły?

Film Venom z 2018 roku wywołał wielki szum w świecie superbohaterów. Do dziś dnia niektórzy uważają go za najlepszą produkcję tego typu. Jednakże krytycy odnieśli inne wrażenie po tej projekcji. Co im się nie podobało?

W ostatnim wywiadzie dla ComicBook reżyser filmu Venom Ruben Fleischer, wypowiedział się na temat negatywnych opinii dotyczących jego filmu z 2018 roku:

Krytyczna reakcja, nie zamierzam kłamać, to wpadka tylko dlatego, że tak ciężko nad czymś pracujesz. I wiem, po obejrzeniu tego z widzami, jak bardzo im się to podobało. Więc było to dla mnie trochę zaskakujące jak bardzo krytycy byli negatywni. I myślę, że jest to nieuzasadnione, ponieważ widzowie, jak powiedziałeś, naprawdę pokochali ten film. W przeciwnym razie nie sądzę, żeby odniósł taki sukces, że ma tego rodzaju skojarzenia.

Miejmy nadzieję, że z czasem ludzie to zrobią… Jest wiele uwielbianych filmów, które, kiedy się pojawiły, zostały skrytykowane przez krytyków. Szkoda tylko, że  RottenTomatoes  istnieje jako ten agregat, który na zawsze będzie miał przypisaną ocenę do to rzeczy. Biorąc to pod uwagę, jest tym, czym jest. A jeśli ludziom podoba się ten film, to wszystko, na czym mi zależy. I mam nadzieję, że to samo będzie dotyczyło Uncharted. Stworzyłem go dla publiczności. Naprawdę zabawna, eskapistyczna, pełna akcji przygoda. I pod koniec dnia dla tego właśnie nakręciłem film. Będę dumny i podekscytowany, jeśli fani i widzowie pokochają ten film.

Zobacz również: Eternals – film pomógł Salmi Hayek przezwyciężyć swój największy strach! Czego tak się bała?

Wiadome jest, że nie każdy film od razu ma pełno niesamowitych i cudownych recenzji krytyków, a jednak są rzesze fanów, które je uwielbiają. W tym przypadku Fleischer lekko odczuł tę złą opinię, jednak dalej mocno wierzy w osoby, które są wierne jego filmom.

kadr z filmu Venom

Kadr z filmu Venom

W główną rolę w filmie reżyserowanym przez Rubena Fleischera wciela się mający na koncie nominację do Oscara Tom Hardy. W obsadzie znaleźli się również: Woody Harrelson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko.

Venom funkcjonuje w Sony’s Spider-Man Universe, które miało chwilowe połączenie z MCU w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu. Uniwersum nadal jednak jest oddzielone od świata Avengers i w zeszłym roku powiększyło się o jedną produkcję – Venom 2: Carnage. Świat ten wkrótce poszerzy się o kolejne filmy m.in. Morbius czy Kraven Łowca, w którym rolę główną zagra Aaron Taylor-Johnson.

Film miał swoją premierę 5 października 2018 roku.


Źródło: thedirect.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Venom

Żona Tony'ego Starka w innym uniwersum. Poza tym jestem studentką, gitarzystką i wokalistką. Fanka Marvela (Iron Man u mnie króluje) i lubię wszystko, co zwariowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?