Urszula kolejną po Cruelli antagonistką Disneya z własnym filmem?

Emma Stone jest gwiazdą wyświetlanego obecnie na ekranach kin, dość ciekawego projektu wytwórni Disney pt. Cruella. Film oczywiście przedstawia widzom genezę ikonicznej antagonistki z animacji 101 dalmatyńczyków. Niemniej aktorka uważa, że fabryka snów nie powinna poprzestać na Cruelli, szczególnie że obraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zbiera przyzwoite opinie. Sugeruje nawet, że wytwórnia powinna wziąć na warsztat kolejną ikoniczną antagonistkę. Tym razem znaną z Małej Syrenki.

W niedawnym wywiadzie udzielonym dla portalu Variety Emma Stone stwierdziła, że z wielką przyjemnością obejrzałaby film poświęcony Urszuli. Rzeczona postać to oczywiście główna antagonistka uwielbianej przez dzieci i dorosłych animacji pt. Mała Syrenka. Oto, co powiedziała:

Ona jest ośmiornicą, pomyślcie o świecie, który przyszłoby nam oglądać, np. rodziców Urszuli i co tam się właściwie wydarzyło. Musisz przyznać, że jak do tej pory nie stworzono filmu o disnejowskim złoczyńcy nie będącym człowiekiem, który w taki właśnie sposób podchodziłbym do tematu.

Fot.: Walt Disney Studios

Zobacz również: Cruella – recenzja filmu Disneya! Dwie Emmy i trzy dalmatyńczyki

W postać Urszuli wcieli się niebawem Melissa McCarthy w nadchodzącej wielkimi krokami aktorskiej adaptacji Małej Syrenki. Jednakże film w całości poświęcony genezie wspomnianej antagonistki byłby naprawdę kuszącą propozycją. Warto tutaj dodać, że występująca u boku Stone w filmie Cruella Emma Thompson podziela zdanie koleżanki z planu. Mówi ponadto, że geneza Urszuli powinna wiązać się z faktem, iż jest ośmiornicą.

Rodzice wciąż dają jej koszule, które mają otwory tylko na cztery ręce.

Zażartowała Thompson.

Ten fakt naprawdę miesza jej w głowie od wczesnego dzieciństwa. W związku z tym nieustannie próbuje zmieścić po jednej parze rąk w każdy otwór. Taki stan rzeczy naprawdę doprowadziłby Cię szaleństwa, czyż nie?

Cruellę nakręcił Craig Gillespie. Scenariusz z kolei dostarczyli Dana Fox i Tony McNamara. Powstał on w oparciu o historię wymyśloną przez Alinę Brosh McKennę, Kelly Marcel i Steve’a Zissisa.

Źródło: ComingSoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: Walt Disney Studios

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?