dcu dceu superman dc
dcu dceu superman dc

Uniwersum DC zacznie się od nowa! Superman bez Cavilla? Aquaman i Wonder Woman bez Momoa i Gadot?

Filmowe uniwersum DC zdawało się powracać na nogi wraz z takimi premierami jak Aquaman, Shazam!, Ptaki Nocy oraz The Suicide Squad. Istniał również plan na odbudowę tego świata, a narzędziem, którym mieli posłużyć się producenci Warner Bros. miał być The Flash. Wygląda na to, że plan ten nadal istnieje, ale jego skutki będą dużo bardziej odczuwalne, niż można było się spodziewać…

Wielkie zmiany nadchodzą do filmowego uniwersum DC, które teraz zwie się DCU! The Flash prawdopodobnie nadal będzie tym punktem, który wszystko odmieni. Pozostaje jednak jedno pytanie – co się zmieni? James Gunn i Peter Safran nadal opracowują plan na przyszłość tego uniwersum, ale dzisiaj – za pośrednictwem The Hollywood Reporter – poznaliśmy możliwy kierunek, w jakim to pójdzie.

Stuprocentowy reboot DC z zupełnie nową obsadą?

Uniwersum DC bez Cavilla, Afflecka, Momoa, Gadot, Millera i Fishera to dość ciężkie do wyobrażenia zjawisko. Tak może jednak wyglądać ten świat za kilka lat. Zacznijmy może od tej pozytywniejszej wiadomości – uniwersum Batmana od Matta Reevesa jest bezpieczne. W planach Warner Bros. istnieje już zapowiedziany sequel oraz dwa serialowe spin-offy – Pingwin oraz produkcja osadzona w Arkham Asylum. Projekty te nie będą jednak należeć do DCU. Jest to oddzielne uniwersum.

Teraz pora na te nieprzyjemne informacje:

  • Wonder Woman 3 nie żyje.

Według źródeł THR Patty Jenkins dostarczyła streszczenie fabuły, ale przedstawiona historia nie zgrywała się z pomysłem na przyszłość DCU. Na ten moment nie wiadomo czy Gal Gadot w ogóle powróci do roli Wonder Woman, ale patrząc na resztę wiadomości, trzeba przygotować się na najgorsze.

Zobacz również: DCU to nie tylko filmy i seriale. James Gunn posłuży się również grami

Wonder Woman 1984 dc - Patty Jenkins i Gal Gadot wyjaśniają brak miecza i tarczy

Fot. Warner Bros.

  • Człowiek ze stali 2 nie żyje (?)

Los tego projektu nie jest tak pewny, jak w przypadku Wonder Woman 3. Henry Cavill triumfalnie powrócił do roli Supermana w filmie Black Adam, a niedługo później zapewnił nas, że postać tę czeka ekscytująca przyszłość. Kwestia kolejnego powrotu Cavilla do kultowej postaci stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Możliwe jednak, że jego występ w produkcji z Dwaynem Johnsonem nie będzie jego pożegnaniem z tą rolą…

Henry Cavill pojawi się na SDCC 2022, aby ogłosić Człowieka ze stali 2?! dc

Fot. Warner Bros.

  • The Flash jest bezpieczny, ale nie w całości

Od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki o małych rolach Supermana oraz Aquamana w filmie The Flash. Clark Kent prawdopodobnie spotkałby się ze swoją kuzynką Karą Zor-El, a Arthur Curry zapewne pojawiłby się w scenie po napisach, która stanowiłaby zapowiedź kolejnego projektu DC – Aquaman and the Lost Kingdom. Wygląda jednak na to, że te występy również stanęły pod znakiem zapytania. Ponowne pojawienie się Supermana nie miałoby sensu, jeżeli jego przyszłość nie jest jeszcze rozpisana. Kwestia Aquamana i Jasona Momoa jest jeszcze bardziej zakręcona…

Elliot Page The Flash Ezra Miller dc

fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

  • Aquaman odpada, Lobo wchodzi w grę

Tak, wygląda na to, że fancasting postaci Lobo może stać się rzeczywistością. Źródła THR podają, że Aquaman and the Lost Kingdom będzie finałowym filmem z tej serii, ale nie będzie to ostatnia rola DC dla Jasona Momoa! Możliwe, że aktor wcieli się w potężnego antybohatera – Lobo. Co więcej, postać ta może okazać się główną postacią nowej ery DCU.

Zobacz również: The Flash z nową datą premiery! Szkarłatny sprinter powróci wcześniej!

Jeffrey Dean Morgan jako Lobo

Fot. DC Comics

  • Black Adam 2 prawdopodobnie nie powstanie

Black Adam nie stał się ogromnym sukcesem, na jaki liczyli Dwayne Johnson oraz Warner Bros. Film jeszcze nie wyszedł na plus, a odbiór tego widowiska nie był zbyt pozytywny. Informacja o braku planów na sequel nie jest chyba wielkim zaskoczeniem. Istnieje jednak szansa, że Johnson powróci do roli Adama.

black adam dceu dc

Kadr z filmu Black Adam


Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż własny – fot. Warner Bros.

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Więcej informacji o
, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kirki pisze:

Jeśli tak to nie ma sensu to już wszystko nie będzie takie samo

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?