The Incredible Hulk 2 mógł powstać. Edward Norton zabiera głos

To już dość zamierzchłe czasy w MCU, ale ostatnia filmowa produkcja z Hulkiem w roli głównej była niezwykle problematyczna, choć z początku wydawało się, że będzie ważną częścią uniwersum.

Osią całego zamieszania był konflikt Edwarda Nortona – który nie tylko odgrywał główną rolę w The Incredible Hulk, ale także był jednym z pomysłodawców scenariusza – z władzami Marvela. Teraz aktor opowiedział co nieco o tej kwestii.

Norton miał przedstawić pomysł na dwa filmy o Hulku. Pomysł, który w swoich założeniach miał być ambitniejszy od zwykłych produkcji Marvela i zbliżać się pod tym względem do nolanowskiej trylogii. Przedstawił koncepcje dwóch filmów. Pierwszy miał być genezą, drugi miał przedstawiać Bruce’a Bannera/Hulka jako świadomego marzyciela. Kogoś, kto może się uporać z każdym problemem. Ostatecznie jednak Kevin Feige zareagował na kiepski odbiór Nortona ze strony fanów i postanowił zatrudnić zamiast niego kogoś, kto miałby zaakceptować “ducha kreatywności i współpracy” z resztą obsady.

Hulk

kadr z filmu The Incredible Hulk

Zobacz również: Cowboy Bebop – wideo zza kulis z okazji rozpoczęcia pracy nad aktorskim serialem

Choć Edward Norton do ostatniej chwili starał się jeszcze powrócić jako Hulk – rozmawiał nawet w swoim czasie z Jossem Whedonem o kwestii dołączenia do projektu Avengers – jak wiemy, zastąpił go Mark Ruffalo. Gwiazdor nie traktuje tego jednak osobiście, zdając sobie sprawę, że chodziło o nadanie pożądanego kierunku marce.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?