batman 2022 pattinson maska
batman 2022 pattinson maska

The Batman – poznaliśmy oficjalną kategorię wiekową filmu!

Jak dotąd kategoria wiekowa The Batman Matta Reevesa stała pod znakiem zapytania. Brutalne, skąpane w mroku trailery mogły zwiastować widowisko spod znaku ograniczenia wiekowego “R”. Fakty okazały się być zupełnie inne…

Ostatnie lata dostarczyły nam sporo produkcji superbohaterskich, których treść nie była skierowana do młodszego widza. Szczególnie filmy z uniwersum DC zdążyły przyzwyczaić odbiorców do skrajnie krwawej estetyki. Ostatnie poczynania Warner Bros.  przyniosły nam, chociażby Ptaki nocy, czy Legion Samobójców: The Suicide Squad. Ciężko zatem się dziwić, że dość brutalne zwiastuny filmu The Batman mogły dla niektórych oznaczać pewną “R-kę”, tak jak w przypadku Jokera Todda Philipsa. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego.

Jak donosi MPA, nowy film Matta Reevesa otrzymał kategorię wiekową PG-13 ze względu na:

(…) brutalną przemoc, niepokojące treści, treści związane z narkotykami, wulgarny język i trochę sugestywnych materiałów.

A Wy co sądzicie o kategorii wiekowej PG-13? Wiąże ręce twórcom, czy wręcz przeciwnie – w zupełności wystarczy do pokazania scen akcji w filmie? Piszcie w komentarzach!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez VENGEANCE 🦇 (@batsource)

Zobacz również: The Batman – Czy film zostanie przesunięty? Dyrektor generalny WarnerMedia odpowiada

W filmie wystąpią: Robert Pattinson (Bruce Wayne/Batman), Paul Dano (Edward Nashton/Człowiek Zagadka), Colin Farrell (Oswald Cobblepot/Pingwin), Zoë Kravitz (Selina Kyle/Catwoman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), John Turturro (Carmine Falcone) i Jeffrey Wright (James Gordon). Na stołku reżyserskim zasiadł Matt Reeves.

Film będzie miał premierę 4 marca.


Źródło: Instagram, ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Student filmoznawstwa, pasjonat muzyki. Najbardziej lubi zbierać kurz z płyt winylowych przed ich przesłuchaniem. Pochłaniacz zarówno kina mainstreamowego, jak i arthouse'u.

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?