terrifier 2
terrifier 2

Terrifier 2 ogromnym sukcesem za granicą! Ile zarobił slasher?

Terrifier 2 stał się bardzo kontrowersyjną, ale też popularną produkcją. Wieści o wymiotach i mdleniu widzów, przyciągnęło jeszcze więcej ciekawskich. Dzięki temu film stał się ogromnym sukcesem komercyjnym!

Slasher o zabójczym klaunie podbija serca i żołądki widzów w Stanach Zjednoczonych, a już w grudniu, Polacy będą mogli zapoznać się z tą sensacją. Film zawita do kin, a dystrybutorem stało się Monolith Films. W Stanach Zjednoczonych produkcja ta zarobiła pokaźną sumę, a dzisiaj poznaliśmy oficjalną liczbę. Na ten moment Terrifier 2 zarobił lekko ponad 7,8 miliona dolarów na rynku światowym! W porównaniu z wielkimi blockbusterami jest to oczywiście nic specjalnego, ale warto zaznaczyć, że budżet tego tytułu wynosił tylko 250 tysięcy dolarów. Wskaźnik na pewno podskoczy w przyszłości, zważywszy na to, że tytuł ten nie miał jeszcze premiery w wielu państwach.

terrifier 2

Plakat filmu Terrifier 2

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Pierwsza część podąża historią trzech młodych kobiet w halloweenowy wieczór. Na ich nieszczęście napotykają przerażającego klauna, który nie ma dobrych zamiarów. Sequel nie ma zbyt oryginalnego pomysłu, gdyż tym razem celem antagonisty jest nastolatka oraz jej młodszy brat. To jednak nie fabuła przyciąga widzów do kin, ale krwawa jatka z klaunem.

Terrifier 2, teraz już z podtytułem Masakra w Święta, ma oficjalną datę premiery w polskich kinach! Slasher trafi do kin 23 grudnia 2022 roku – akurat na Święta Bożego Narodzenia.

Zobacz również: Terrifier czy kryminał z Brucem Willisem i Megan Fox? CDA Premium rekomenduje nowości na jesień


Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia: fot. materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?