the outwaters terrifier 2
the outwaters terrifier 2

Terrifer 2 ma przerażającą konkurencję! Poznajcie horror The Outwaters, który zszokował Stany Zjednoczone

W 2022 roku zapoznaliśmy się z niskobudżetową sensacją z Zachodu pt. Terrifier 2. Masakra w Święta. Przed wysoce oczekiwaną premierą słyszeliśmy pogłoski o nadzwyczajnych reakcjach z amerykańskich kin. Widzowie wymiotowali, mdleli, a obsługa musiała wzywać karetki. W Polsce nie zaobserwowano takich incydentów, ale nie można nic ujmować tej produkcji. Jest to jeden z najbardziej brutalnych filmów, które znalazły swoją drogę na srebrne ekrany. Nowy Terrifier już od dawna nie gości w kinach, ale możliwe, że niedługo ujrzymy interesującego zastępcę…

Nie, nie mam na myśli Skinamarink, który również postraszył w zagranicznych kinach. Ten tytuł zawitał już do polskich kin (przynajmniej niektórych) i chyba przypadł on do gustu “horroromaniakom”. Na tych seansach – nawet w Ameryce – obyło się bez wymiotów i omdleń, chociaż sam film potrafił wystraszyć i wzbudzić niepokój. Produkcję Kyle’a Edwarda Balla musimy na chwilę odsunąć na bok, gdyż w świetle reflektorów staje kolejny horrorowy fenomen!

Poznajcie “The Outwaters” – psychodeliczną podróż na amerykańską pustynię

the outwaters

Plakat filmu The Outwaters, Cinedigm

Pobudka fani horrorów found footage. Na horyzoncie pojawił się film, który na pewno wzbudzi wasze zainteresowanie. The Outwaters opowiada historię czteroosobowej grupy znajomych, którzy wyruszają na kalifornijską pustynię, aby nakręcić teledysk. Obszerna lokalizacja pełna jest jaszczurek, suszy oraz… terroru. Banda głównych bohaterów stanie twarzą w twarz z przerażającymi tajemnicami najgłębszych ciemności. Czy uda im się uciec z sideł zła? Czy może pogrążą się w mroku pustyni?

Reżyserią The Outwaters zajął się Robbie Banfitch. Jest to pełnometrażowy debiut tego reżysera. Wcześniej mogliśmy go ujrzeć tylko jako aktora w filmach The Conquest of the Silken Beaver oraz The Trouble with Barry. Horror można nazwać konstrukcją jednego człowieka, gdyż Banfitch został również operatorem kamery, montażystą, producentem oraz scenarzystą. Według krytyków The Outwaters jest czymś nowym w podgatunku found footage, ale o tym przekonamy się… no właśnie, kiedy się przekonamy?

Zobacz również: Nicolas Cage jako Dracula na nowych zdjęciach z filmu Renfield!

the outwaters

Kadr z filmu The Outwaters, Cinedigm

Czy The Outwaters zawita do polskich kin lub na platformy streamingowe?

Brak dokładnych informacji to już klasyk przy tego rodzaju wiadomości. Kwestie premiery Terrifiera 2 oraz Skinamarink przez dłuższy czas pozostawały zagadkami, aż w końcu nowiny spadły na nas niczym grom z jasnego nieba. The Outwaters wpada w dokładnie tę samą kategorię. Na ten moment nic nam nie wiadomo o dystrybucji filmu w Polsce, a tym bardziej dacie premierzy. Mogę was jednak zapewnić, że o tytuł o takim rozgłosie, na pewno pokusi się któryś z polskich dystrybutorów, albo jedna z platform streamingowych. Kiedy to jednak nastąpi? Nie wiem.

P.S. Jeżeli posiadacie VPN-a to tytuł ten znajdziecie na iTunes ora Vudu. 😉

Reakcje na film

The Outwaters – zwiastun horroru


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: kolaż własny – kadr z filmu Terrifier 2. Masakra w Święta; kadr z filmu The Outwaters

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?