john cena przeprasza chiny za tajwan szybcy i wściekli 9
john cena przeprasza chiny za tajwan szybcy i wściekli 9

Szybcy i wściekli 9 – John Cena przeprasza Chiny za swoją wypowiedź

John Cena, wrestler i gwiazdor filmu Szybcy i wściekli 9, umieścił wideo w mediach społecznościowych, w którym przeprosił chińskich fanów za swój niedawny wywiad.

Aktor wcielający się w postać brata Dominica Toretto wystąpił niedawno w tajwańskiej telewizji TVBS, gdzie promując nową odsłonę serii miał wypowiedzieć słowa, że “Tajwan będzie pierwszym krajem, w którym będzie można obejrzeć Szybkich i wściekłych 9“. Słowa te, a konkretnie nazwanie Tajwanu krajem, zostały źle odebrane w Chinach, gdyż Tajwan (Republika Chińska) jest nieuznawanym na arenie międzynarodowej oraz przez Chińską Republikę Ludową de facto niepodległym państwem, które zostało utworzone po chińskiej wojnie domowej z 1949 roku.

John Cena umieścił we wtorek w chińskim serwisie społecznościowym Weibo krótkie wideo z przeprosinami, które wygłosił w języku chińskim.

Popełniłem błąd. Chcę powiedzieć Wam jedną bardzo ważną rzecz. Kocham i szanuję Chiny i Chińczyków. Jest mi bardzo przykro z powodu moich błędów. Bardzo przepraszam. Musicie zrozumieć, że kocham i szanuję Chiny oraz Chińczyków.

Wypowiedź ta to kolejny przykład wskazujący na szczególną dbałość działów PR hollywoodzkich produkcji i pilnowanie politycznej poprawności w stosunku do Chin, aby bez problemów trafić do chińskich kin, drugiego najważniejszego rynku w światowym box-office. Konsekwencje zadarcia z chińską opinią publiczną skutkowałyby oczywiście zmniejszeniem wpływów z kas biletowych, o czym ostatnio przekonała się produkcja fantasy Monster Hunter, a w najbliższym czasie możliwe, że i superprodukcje Marvela: Shang-Chi oraz Eternals.

szybcy i wściekli 9 toretto

fot. materiały prasowe

Szybcy i Wściekli 9 to kolejna odsłona serii filmów akcji, która przez 20 lat zarobiła ponad 5 miliardów dolarów. Reżyserem tej części serii jest Justin Lin, który po raz kolejny zdecydował się stanąć za kamerą Szybkich i wściekłych. Wyreżyserował część trzecią, czwartą, piątą i szóstą. Gwiazdami superprodukcji o szybkich samochodach są Vin Diesel, Michelle Rodriguez, John Cena, Charlize Theron, Tyrese Gibson, Ludacris, Jordana Brewster, Hellen Mirren, Nathalie Emmanuel oraz Sung Kang.

Zobacz również: The Suicide Squad – John Cena ujawnia scenę, która prawie sprawiła, że ​​zwymiotował na planie!

Opis kinowy: Dominic (Vin Diesel) prowadzi spokojne życie z Letty (Michelle Rodriguez) i ze swoim synem Brianem. Jednak nadal czyhają na niego różne niebezpieczeństwa. Tym razem Dominic będzie musiał zmierzyć się z duchami własnej przeszłości. Jego ekipa znów połączy siły, żeby pokonać wroga – doskonałego kierowcę Jacoba Toretto (John Cena), który jest bratem Dominica skłóconym z nim od wielu lat.

Dziewiąta część Szybkich i wściekłych zadebiutowała dotychczas w kinach na ośmiu rynkach zgarniając ponad 160 mln dol.

Polska premiera już 25 czerwca 2021 roku!

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj role Vin Diesela po kadrze!


Źródło: thehollywoodreporter.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?