Benedict Cumberbatch Szalony świat Louisa Waina
Benedict Cumberbatch Szalony świat Louisa Waina

Szalony świat Louisa Waina – oficjalny zwiastun trafił do Internetu!

Benedict Cumberbatch opuszcza na chwilkę wdzianko Doktora Strange’a, by wystąpić w filmie Szalony świat Louisa Waina!

Benedict Cumberbatch wystąpi jako Louis Wain w filmie Szalony świat Louisa Waina! Oprócz niego, możemy zobaczyć znaną z The Crown Claire Foy, a reżyserem będzie Taika Waititi. W Internecie pojawił się zwiastun nadchodzącej produkcji. Możemy spodziewać się naprawdę przyjemnego kina. Zwłaszcza, że Taika Waititi stawia swoje produkcje, na naprawdę wysokim poziomie.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina 🏆

Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch („Dr Strange”, „Sherlock”). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu The Crown – Claire Foy, twórca globalnych przebojów Jojo Rabbit i Thor: Ragnarok – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. The Electrical Life of Louis Wain to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

BENEDICT CUMBERBATCH Szalony świat lousa waina

materiały prasowe

Zobacz również: Daniel Radcliffe jako Wolverine? Słynny Harry Potter komentuje plotki!


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?