Superposition horror thriller dania 2023 zwiastun
Superposition horror thriller dania 2023 zwiastun

Superposition – zobacz zwiastun jednego z najbardziej niepokojących horrorów roku!

Superposition w reżyserii Karoline Lyngbye to nowy duński film, który zachwycił widzów i krytyków na festiwalu w Rotterdamie. Obraz trafi jesienią do polskich kin, a już teraz możecie zobaczyć zwiastun horroru.

Opinie mediów

Superposition pokazywany był premierowo podczas tegorocznej edycji festiwalu w Rotterdamie, gdzie przyjęty został bardzo ciepło, pozytywne recenzje pojawiły się m.in. w Screen Daily, ICS i Bloody Disgusting. Film porównywany przez zagraniczną krytykę jest do zeszłorocznych Gości (reż. Christian Tafdrup). Według opinii zachwyca w nim niepokojąca, wgryzająca się w skórę atmosfera niepokoju i strefy niesamowitości. Ponadto debiutująca w pełnym metrażu reżyserka i scenarzystka Karoline Lyngbye ma wykorzystywać gatunkowe schematy do stworzenia uważnej wiwisekcji wewnętrznego rozpadu związku, dzięki czemu zaprezentowano dzieło wyjątkowe, które zachwyci zarówno fanów kina grozy, jak i tych spragnionych umysłowych rozterek.

Opis fabuły

Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.

Obsada i twórcy

W głównych rolach występuję Mikkel Boe Følsgaard (znany z serialu Rząd / Borgen czy nominowanego do Oscara Kochanka królowej), Marie Bach Hansen oraz Mihlo Olsen. Reżyserka Karoline Lyngbye jest również współautorką scenariusza, który napisała wraz z Mikkelem Bak Sørensenem.

Kiedy polska premiera?

Superposition trafi do polskich kin 20 października. Za dystrybucję odpowiada Mayfly.

Superposition – zwiastun horroru


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?