superman harry potter warner bros
superman harry potter warner bros

Superman i Harry Potter otrzymają więcej filmów? Warner Bros. ujawnia nowe plany

Warner Bros. zostało w ostatnich miesiącach konkretnie przebudowane. Stara załoga i liczba produkcji na HBO Max się pomniejszyła, a wszystko oczywiście sprowadziło się do oszczędności. Aczkolwiek, bez wielkich hitów, nie będzie pieniędzy. David Zaslav jest tego świadom i zaznacza, że istnieją pewne plany…

Warner Bros. Discovery posiada ogromne możliwości. Ilość kultowych marek prawdopodobnie przerasta każdą inną wytwórnię, ale w ostatnich latach ten potencjał nie jest zbyt dobrze wykorzystywany. Franczyza Harry Potter, a raczej Fantastyczne zwierzęta, zawodzi fanów; DC rzadko kiedy otrzymuje nowe filmy; a świat Władcy Pierścieni zanikł po premierze filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii. David Zaslav – nowy prezydent WB. Discovery – chce jednak pobudzić te franczyzy.

Superman, Władca Pierścieni i Harry Potter w centrum uwagi Warner Bros.

Metody Davida Zaslava były, są i będą kwestionowane. Skasowanie masy produkcji – w tym Batgirl – oraz czystka na HBO Max to bardzo kontrowersyjne tematy dla widzów i twórców. Krytyka jest jak najbardziej właściwa w tej sytuacji, ale trzeba też przyznać, że Zaslav wie, co robi w kwestii budżetowej. Niedawno udostępnione dane wskazują na to, że wytwórnia zaoszczędziła aż 2,5 miliarda dolarów. Oszczędności, oszczędnościami. Fanów to nie obchodzi. Wszyscy chcą filmy. Tak rzeczywiście będzie!

Na portalu Deadline znaleźć możemy całkiem optymistyczną wypowiedź Davida Zaslava. Głównym tematem jest oczywiście przyszłość i jej projekty. Prezydent WB. Discovery zapewnił, że takie franczyzy jak Superman, Harry Potter, Władca Pierścieni, czy też Gra o tron, będą rozwijane, a nie porzucane jak w niedawnej przeszłości. Zaslav zaznaczył, co jest najważniejsze dla wytwórni i nie jest to nic innego jak pieniądze. Co przynosi zyski? Popularne franczyzy.

Nie mieliśmy filmu o Supermanie od 13 lat. Harry’ego Potter nie otrzymał filmu od 15 lat. Filmy DC i Harry Potter zgromadziły ogromne zyski przez ostatnie 25 lat. Ród Smoka, Gra o tron, czy Seks w wielkim mieście są również dobrymi przykładami. Nadal posiadamy prawa do Władcy Pierścieni

Czy serie te powinny być kontynuowane? DC – a tym bardziej wątek Supermana – jak najbardziej. Fani komiksów nadal nie doczekali się spójnego uniwersum z porządnymi filmami i serialami. Aczkolwiek, sądząc po ostatnich wieściach o Jamesie Gunnie, wszystko idzie w dobrym kierunku. Co do reszty wymienionych franczyz… ciężko powiedzieć. Władca Pierścieni króluje na Amazonie, a powrót do roli Harry’ego Pottera nie jest priorytetem Daniela Radcliffe’a. Pożyjemy, zobaczymy.

dc harry potter superman władca pierścieni

Kolaż – fot. Warner Bros.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kolaż – fot. Warner Bros.

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?