Strachy na wróble
Strachy na wróble

Strachy na wróble – nowy niskobudżetowy comedy horror doczekał się teasera! Coś dla fanów Martwego Zła

Strachy na wróble to nowa amatorska produkcja, która hołduje klasycznym horrorom kina klasy B z lat 80. typu Martwe zło oraz Teksańska masakra piłą mechaniczną 2.

Pierwszy dzień w pracy to najstraszniejszy dzień w życiu. Szczególnie jak jesteś członkiem drużyny tytułowego Stracha na wróble. Strachy na wróble to niskobudżetowy projekt, który hołduje klasycznym komediowym slasherom z lat 80., takim jak Martwe zło 2, Martwica mózgu czy Teksańska masakra piłą mechaniczną 2. Produkcja stworzona jest przez dwóch zapalonych fanów kultowych horrorów – Marcina Riegela i Jakuba Wedeła.

O czym będzie film?

Produkcja przedstawi historie dwóch niezbyt rozgarniętych gagatków, którzy chcą dołączyć do kultu wspomnianego Stracha na wróble. Jednak nie wszystko idzie tak jak pójść powinno. Jak mówi współreżyser filmu, Jakub Wedeł, produkcja hołduje klasycznym horrorom komediowym.

Strachy na wróble to comedy horror, który hołduje kinu z lat. 80, które tak bardzo pokochaliśmy. Nasz film ma taką samą estetykę jak Martwe zło 2, Martwica mózgu czy Teksańska masakra piłą mechaniczną 2. Chcieliśmy przekazać efekt kampowego komiksu, który z jednej strony bawi, a z drugiej obrzydza. […] Warto wspomnieć o elementach gore, które będą na naprawdę wysokim poziomie. Pomysłodwaca projektu, czyli Marcin Riegel, jest również charakteryzatorem. W naszym filmie możecie spodziewać się naprawdę sporej ilości gore. Wszystko osadzone w komediowym tonie, nie wpadając w klisze na styl Strasznego Filmu. 

Tytuł jest wart uwagi, gdyż w pewnym stopniu kontynuuje wątki z filmu Strach na Wróble: Pełnia strachu, który jest shortem z mikro budżetem. Miała powstać pełnometrażowa wersja, lecz nie doszło do skutku. Pokłosiem jej jest film Strachy na wróble. Tytuł stara się również o uczestnictwo w festiwalu OCTOPUSS FESTIWAL.

Zobacz również: QUIZ: Rozpoznaj kultowe horrory po kadrach! 

Opis filmu:

Strachy na wróble opowiadają historie dwóch nowych członków sekty Stracha na wróble. Wiadomo, początki takiej pracy są trudne, zwałaszcza jak Twoim pierwszym zadaniem jest zabicie samotnej kobiety. Dwójka tychże “patałachów” musi odegrać klasyczny dla slasherów scenariusz, by wkupić się w łaski krwiożerczego przywódcy kultu. Jednak wszystko nie idzie tak jak iść powinno. Łowcy stają się ofiarami, a ofiary łowcami.

Strachy na wróble

fot. Maks Kacperski


Ilustracja wprowadzenia: fot. Maks Kacperski

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?