Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum

Sony szykuje sequel i kobiecy spin-off Spider-Mana Uniwersum!

Jeszcze do kin nie wszedł Spider-Man Uniwersum, a już na horyzoncie są plany co do przyszłych związanych z nim projektów.

Reżyserem sequela ma być Joaquim dos Santos, znany przede wszystkim z animacji  Avatar: The Last Airbender oraz serii Voltron dla platformy Netflix. Scenarzystą zaś będzie David Callaham, który pracował m.in. nad skryptami Niezniszczalnych i Wonder Woman 1984.

W tym samym czasie szykowany jest projekt z kobiecymi bohaterkami uniwersum Spider-Mana. Reżyserią ma zająć się Lauren Montgomery, która również brała udział przy tworzeniu Voltrona, a także Batman: Year One oraz Superman/Batman: Apocalypse dla DC.  Scenarzystą będzie Bek Smith, który napisał skrypty do kilku epizodów Zoo dla stacji CBS.

Nie znamy szczegółów powyższych produkcji, jednak można w ciemno zakładać, że sequel ponownie skoncentruje się na Milesie Moralesie, zaś kobieca animacja przypuszczalnie skupi się wokół Spider-Gwen.

Uniwersum

Fot. Sony

Zobacz również: Gotham – oto kolejna zapowiedź 5. sezonu

Opis dystrybutora (kino): Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man, podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem; nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga.

Shameik Moore dubbinguje w omawianej animacji Milesa Moralesa, czyli jej głównego bohatera. Swoich głosów użyczają również: Liev Schreiber – Kingpin; Mahershala Ali – wujek Aaron; Brian Tyree Henry – ojciec Moralesa, Jefferson; Luna Lauren Velez – matka głównego bohatera, Rio; Lily Tomlin – ciocia May; a także Hailee Steinfeld – Spider-Gwen; Jake Johnson – Peter Parker; Kimiko Glenn – SP//dr aka Peni Parker; komediant John Mulaney – Spider-Ham i Nicolas Cage – Spider-Man Noir.

Spider-Man: Uniwersum wyreżyserowali następujący twórcy: Bob Persichetti, Peter Ramsey i Rodney Rothman. Scenariusz z kolei sporządził utalentowany Phil Lord. Omawiany film pojawi się w polskich kinach jeszcze tego roku, a dokładniej rzecz ujmując, 25 grudnia.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia – Sony

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?