mężczyzna imieniem otto tom hanks hbo max
mężczyzna imieniem otto tom hanks hbo max

Sony Pictures Television i Warner Bros. Discovery rozszerzają umowę dystrybucyjną na terenie Europy Środkowo-Wschodniej

Umowa zapewnia wieloletnie przedłużenie pierwszego płatnego okna dostępu do wybranych tytułów z obszernej biblioteki filmowej i telewizyjnej Sony Pictures dla HBO i HBO Max.

Sony Pictures Television i Warner Bros. Discovery ogłosiły rozszerzenie umowy dotyczącej treści na Europę Środkowo-Wschodnią, w ramach której wybrane tytuły z listy nadchodzących filmów Sony Pictures Entertainment („SPE”) oraz seriali telewizyjnych będą  dostępne wyłącznie w HBO oraz na platformie HBO Max w całym regionie.

Co na wyłączność?

Począwszy od takich hitów jak Whitney: I Wanna Dance With Somebody czy A Man Called Otto z Tomem Hanksem umowa obejmie także takie pozycje jak: Spider – Man: Across the Spider – Verse, Gran Turismo, Bez litości 3. Ostatni rozdział, kolejne produkcje związane z franczyzą Ghostbusters oraz najnowsze filmy SPE z uniwersum Spider – Mana (Kraven the Hunter, El Muerto oraz Madame Web).

Umowa umożliwi widzom HBO oraz użytkownikom HBO Max dostęp do obszernej biblioteki najbardziej popularnych filmów z katalogu SPE, takich jak choćby – Spider – Man, Jumanji, Faceci w czerni czy wszystkie produkcje z serii Hotel Transylvania.

spider-man across the spider-verse

fot. materiały prasowe

Wśród pozycji pokazywanych w ramach umowy znajdzie się także serial Accused, który w styczniu br. zadebiutował w USA na antenie Fox i zapewnił kanałowi najwyższe wyniki oglądalności w ciągu ostatnich trzech lat. To nie wszystko! Do portfolio HBO trafią także –  nominowany do nagrody Bafta miniserial  Without Sin, a także takie wyczekiwane tytuły jak: Twisted Metal czy Lucky Hank.

Umowa dystrybucyjna obejmuje większość rynków CEE, w tym Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Mołdawię, Słowenię, Chorwację, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Północną Macedonię i Kosovo.

Zobacz również: Vodylla.pl – platforma streamingowa dedykowana ekscytującym filmom dokumentalnym

„Jako niezależne studio z niecierpliwie wyczekiwanymi hollywoodzkimi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi oraz ogromnym bogactwem uwielbianych klasyków w naszej bibliotece Sony Pictures, mamy możliwość dzielenia się tymi wyjątkowymi treściami z widzami na całym świecie.  Nowa rozszerzona umowa zawarta z naszymi partnerami i przyjaciółmi z Warner Bros. Discovery to wspaniały sposób na udostępnienie tych treści widzom HBO i HBO Max w całej Europie Środkowo-Wschodniej”. – powiedział Mark Young, Executive Vice President, Networks & Distribution, Sony Pictures Television EMEA.

“Przedłużenie tej wieloletniej umowy sprawi, że nasi klienci z Europy Środkowo – Wschodniej w ramach już istniejących pakietów, będą mogli cieszyć się niesamowitą ofertą filmową i serialową Sony zarówno na platformie HBO Max, jak i na antenach kanałów linearnych z całego portfolio HBO. Dzięki połączeniu bibliotek programowych WBD, w tym oryginalnych produkcji HBO, Warner Bros, Max Originals czy tych pochodzących z uniwersum DC – wszyscy domownicy dostaną najlepszą możliwą i komplementarną ofertę kontentową” -powiedziała Ragnhild Thorbech, Senior Vice President, Programming and Acquisitions EMEA, Warner Bros. Discovery.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?