Tomb Raider lara croft
Tomb Raider lara croft

Seria Tomb Raider z Alicią Vikander brutalnie przerwana! MGM traci prawa do franczyzy

Okazuje się, że kultowy Tomb Raider trafia pod młotek. Studio MGM traci prawa do franczyzy filmowej adaptacji serii gier.

Na świecie chyba nie ma osoby, która nie kojarzy Lary Croft i słynnej serii Tomb Raider. Okazuje się, że studio MGM (które jest własnością Amazona) traci prawa do filmowych adaptacji owej franczyzy. Wiele hollywoodzkich studiów filmowych bierze udział w przetargach, by kupić prawa do serii.

Tomb Raider

Fot. Kadr z filmu Tomb Raider

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Ostatni raz Tomb Raider mogliśmy oglądać w 2018 roku. Wtedy w Larę Croft wcieliła się Alicia Vikander. Aktorka już jednak nie jest związana z projektem. Mówi się dość mocno o tym, że seria ma otrzymać kolejny reboot, lecz nie ma jeszcze żadnej osoby, która ma grać główną bohaterkę, ani nie ma wybranego też reżysera. W 2001 oraz 2003 roku w roli Lary Croft mogliśmy zobaczyć również Angelinę Jolie.

Opis ostatniej części z 2018 roku:

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Zobacz również: Potężny Stallone powraca! Zobacz zwiastun filmu Samaritan!


Źródło: TheWrap.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?