Scarlett Johansson
Scarlett Johansson

Scarlett Johansson drugi rok z rzędu najlepiej zarabiającą aktorką!

Niedawno Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów. Teraz przyszedł czas na zestawienie najlepiej opłacanych aktorek tego roku, uwzględniając ich zarobki z minionych 12 miesięcy. Na szczycie plebiscytu ponownie znalazła się gwiazda Marvela – Scarlett Johansson.

Aktorka drugi rok z rzędu wygrywa w zestawieniu Forbesa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (od 1 czerwca 2018 roku do 1 czerwca 2019) zarobiła 56 mln dolarów, czyli o ponad 15,5 mln dolarów więcej niż u poprzednim roku. Co więcej, połowę tej kwoty (35 mln dolarów) Johansson zawdzięcza roli Czarnej Wdowy w widowisku Avengers: Koniec gry.

Na drugim miejscu z kwotą 44,1 mln dolarów uplasowała się kolumbijsko-amerykańska aktorka Sofia Vergara. Podium natomiast zamyka Reese Witherspoon z 35 mln dolarów. Aktorka wyprzedziła o kwotę 1 mln dolarów inną gwiazdę serialu Wielkie kłamstewka Nicole Kidman, która z kwotą 34 mln dolarów zajęła czwarte miejsce.

Zobacz również: Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorem na świecie!

Poniżej Lista 10 najlepiej zarabiających aktorek na świecie:

  1. Scarlett Johansson – 56 mln USD
  2. Sofia Vergara – 44,1 mln USD
  3. Reese Witherspoon – 35 mln USD
  4. Nicole Kidman – 34 mln USD
  5. Jennifer Aniston – 28 mln USD
  6. Kaley Cuoco – 25 mln USD
  7. Elisabeth Moss – 24 mln USD
  8. Margot Robbie – 23,5 mln USD
  9. Charlize Theron – 23 mln USD
  10. Ellen Pompeo – 22 mln USD

Każda z dziesięciu aktorek zarobiła w ciągu roku ponad 20 milionów dolarów. Dla porównania, w ubiegłym roku, tylko dwie mogły pochwalić się takimi zarobkami. Łącznie zyski aktorek wynoszą 314,6 mln dolarów i są o 69% większe niż w poprzednim zestawieniu.

Źródło: Forbes/ Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Avengers: Infinity War

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?