Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu ryan coogler
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu ryan coogler

Ryan Coogler ujawnił ciekawostkę na temat Czarnej Pantery!

Od 1 lutego film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu jest dostępny na platformie Disney+. Produkcja Marvel Studios osiągnęła niemały sukces zarówno kasowy, jak i nagrodowy. Otrzymała ona bowiem 5 nominacji do Oscarów, a także jest to pierwszy projekt MCU z nagrodą aktorską w postaci Złotego Globu dla Angeli Bassett. Reżyser filmu Ryan Coogler ujawnił ciekawy fakt dotyczący jego obrazów o obrońcy Wakandy.

Ryan Coogler komentując pracę nad filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu wyjawił ciekawy szczegół dotyczący filmu. Jest to bowiem zasada, która obowiązuje Czarną Panterę. Mianowicie postać, która otrzymuje tytuł Czarnej Pantery od tej chwili nosi wyłącznie kolor czarny. Na dodatek reżyser dodał, że tylko Czarna Pantera nosi czerń w swoim filmie.

“To zabawne, bo w tych filmach tak naprawdę nie pozwalamy nikomu nosić czerni poza Czarną Panterą. Pod wieloma względami przypomina to zasady panujące w Wakandzie. Więc to było zabawne, jak podczas oglądania pojawiających się zwiastunów, ludzie pytali: „Kto będzie Czarną Panterą?”.”

Wiesz, tak naprawdę nie widzisz nikogo, kto nosiłby ten kolor głównie w Wakandzie… Tak, kiedy osoba staje się Panterą, widać, że nosi tylko czerń. Nawet jeśli ubiera się swobodnie“.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że odkąd Shuri stała się Czarną Panterą, nosi ona głównie czerń czy to w scenie pożegnania z Riri Williams, czy w ostatniej scenie filmu.

czarna pantera 3 wakanda w moim sercu

Kadr z filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, Disney

Zobacz również: Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – Valentina Allegra de Fontaine miała mieć więcej czasu antenowego?

W filmie Marvel Studios królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczki Dora Milaje walczą, by chronić własny naród przed interwencjami światowych mocarstw w następstwie śmierci króla T’Challi. Mieszkańcy Wakandy próbują zaakceptować ich nowy rozdział historii, natomiast bohaterowie są zmuszeni, by połączyć siły z pomocą najemniczki Nakii oraz Evereta Rossa i wykuć nową ścieżkę dla afrykańskiego królestwa. Film przedstawił Tenocha Huertę jako Namora. W sequelu wystąpili również Dominique ThorneMichaela CoelMabel Cadena i Alex Livanalli.


Źródło: The Direct / Ilustracja wprowadzenia: Marvel Studios

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?