Święto ognia
Święto ognia

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Kingi Dębskiej pt. Święto ognia

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu autorki Zupy nic i producentów Zimnej wojny. Święto ognia w reżyserii Kingi Dębskiej trafi do kin w przyszłym roku. W obsadzie m.in. Kinga Preis, Tomasz Sapryk, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski oraz debiutantka Paulina Pytlak i tancerka Baletu Narodowego Joanna Drabik.

Już w przyszłym roku zobaczymy nowy film Kingi Dębskiej pod tytułem Święto ognia. W Warszawie ruszyły właśnie zdjęcia do ów filmu, autorki Zupy nic oraz producentów Zimnej wojny.

Święto ognia to dla mnie wyjątkowy projekt, coś pomiędzy Amelią a Nietykalnymi. Najbardziej czuły i delikatny z moich filmów. Gwarantuję śmiech i łzy. – mówi reżyserka

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie ukochanej reżyserki Polaków – Kingi Dębskiej (Moje córki krowy, Zabawa zabawa, Zupa nic). Tym razem zdobywczyni rekordowej liczby nagród i wyróżnień przyznawanych przez krajową publiczność powraca z lekko magicznym, nie stroniącym od humoru i wzruszeń projektem, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej filmów, czymś pomiędzy Amelią a Nietykalnymi. Podnoszące na duchu Święto ognia powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.

W głównych rolach w filmie zobaczymy debiutującą studentkę Akademii Teatralnej Paulinę Pytlak i tancerkę Baletu Narodowego Joannę Drabik, którym towarzyszyć będą: Tomasz Sapryk, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman i Mariusz Bonaszewski. Producentem Święta ognia jest Opus Film – studio odpowiedzialne za spektakularne, międzynarodowe sukcesy polskiego kina, w tym uhonorowaną Oscarem dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego Idę oraz nagrodzoną w Cannes Zimną wojnę.

Pomysłodawcą ekranizacji powieści Jakuba Małeckiego jest producent filmu Piotr Dzięcioł (Ida, Zimna wojna). Zestawienie twórców dopełniają: operator – Witold Płóciennik (Minuta ciszy), scenograf – Wojciech Żogała (Bogowie), montażysta Jarosław Kamiński (Zimna wojna), kompozytor – Bartosz Chajdecki (Moje córki krowy), kostiumografka – Dorota Roqueplo (Boże Ciało) oraz choreograf – Jacek Przybyłowicz.

Święto ognia

fot. Zuzanna Szamocka

Partnerem produkcji jest Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Koproducentami filmu są: CANAL+ Polska, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, AXI Immo Services oraz Łódzki Fundusz Filmowy.

Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Zobacz również: Gang Zielonej Rękawiczki otrzymał zakulisowy materiał!


Źródło: Informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Zuzanna Szamocka

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?