idris elba bond wg reinaldo marcus green
idris elba bond wg reinaldo marcus green

Reżyser filmu King Richard chce stworzyć Bonda z Idrisem Elbą

Idris Elba to kolejny James Bond? Tak może się stać, jeśli na stanowisku reżysera zasiądzie Reinaldo Marcus Green.

Jak wiadomo, zeszłorocznym filmem Nie czas umierać zakończyła się era Daniela Craiga w roli agenta 007. Producenci filmów o Bondzie do tej pory nie wskazali nazwiska następcy, co rodzi liczne spekulacje o obsadzie 26. części. Według bukmacherów faworytami do wcielenia się w wymyśloną przez Iana Fleminga postać jest wielu aktorów. Najczęściej wymieniani są: Henry Cavill, Tom Hardy, Regé-Jean Page, Michael Fassbender, James Norton, Richard Madden, Aiden Turner, Cillian Murphy, ale i Idris Elba. I to tego ostatniego aktora wymienił Reinald Marcus Green, reżyser nominowanego do Oscara King Richard: Zwycięska rodzina, gdy został zapytany o chęć stworzenia filmu, którego bohaterem byłby James Bond.

Idris Elba jako James Bond? U tego reżysera na pewno

Na łamach The Hollywood Reporter opublikowano rozmowę z Reinaldem Marcusem Greenem, Dave’em Simonem, George’em Plecanosem i Joe Bernthalem. Filmowcy promowali w niej nowy serial kryminalny HBO Max Miasto jest nasze. Pod koniec konwersacja zeszła na tematy poboczne. Wtedy to amerykańskiego reżysera zapytano, czy podtrzymuje słowa i dalej chce naśladować Cary’ego Fukunagę, a co za tym idzie, stworzyć w przyszłości film o przygodach Jamesa Bonda. Green potwierdził chęć realizacji kolejnej części szpiegowsko-sensacyjnej serii i wskazał, że licencję na zabijanie otrzymałby u niego Idris Elba, gwiazdor seriali Prawo ulicy i Luther.

Zdecydowanie. Jestem na to otwarty. Chcę pójść w tym kierunku i chcę posiadać możliwość dodania nowej wartości do Bonda. Dorastałem oglądając popcornowe filmy, więc byłoby świetnie, gdybym mógł coś tutaj dodać swojego.  Zobaczymy czy Idris [Elba] będzie też chciał to zrobić. Myślę, że Dave [Simon] i George [Plecanos] mogą zadzwonić do Idrisa i zobaczymy, co będziemy mogli stworzyć.

Zobacz również: King Richard: Zwycięska rodzina – recenzja filmu. Mój ojciec jest fanatykiem tenisa

Do tej pory powstało dwadzieścia pięć filmów o Jamesie Bondzie. W agenta Jej Królewskiej Mości wcielali się Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan i Daniel Craig. Ostatnia produkcja z franczyzy premierę miała jesienią 2021 roku.

Reinaldo Marcus Green na swoim koncie ma filmy King Richard: Zwycięska rodzina, Monsters and Men, Good Joe Bell oraz prace przy serialach Netflix Original Top Boy i nowej produkcji HBO Max Miasto jest nasze.


Źródło: thehollywoodreporter / ilustracja: kolaż: materiały prasowe/twitter/syndicate

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?