albert pyun kapitan ameryka cyborg filmy vhs
albert pyun kapitan ameryka cyborg filmy vhs

Reżyser Cyborga i Kapitana Ameryki Albert Pyun nie żyje!

Albert Pyun znany jako legenda kina gatunkowego klasy B odszedł w wieku 69 lat w Las Vegas. O jego śmierci poinformowała żona.

Albert Pyun to mało znana legenda kina gatunkowego i reżyser kultowy w gatunku kina klasy B. Niestety dostaliśmy wiadomość, że w sobotę 26 listopada zmarł w Las Vegas w wieku 69 lat. Kilka lat temu zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane i demencję. Jego żona Cynthia Curnan informowała w ostatnich miesiącach, że jego stan powoli się pogarszał. To ona też potwierdziła jego śmierć w mediach społecznościowych.

Albert Pyun

Najbardziej znane filmy w jego karierze to Cyborg z Jean Claudem Van Dammem, Miecz i czarnoksiężnik, Nemezis oraz Kapitan Ameryka z 1990 roku oparty na komiksach Marvela.

W swojej niezwykłej karierze tworzył niskobudżetowe kino na rynek domowy, znajdując wiele fanów na całym świecie. Pracował z takimi aktorami jak Christopher Lambert, Burt Reynolds, Snoop Dogg, Charlie Sheen, Ice-T, Lance Henriksen, Ronny Cox, Kris Kristofferson, James Coburn, Rutger Hauer oraz Dennis Hopper.

 


Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Żona Tony'ego Starka w innym uniwersum. Poza tym jestem studentką, gitarzystką i wokalistką. Fanka Marvela (Iron Man u mnie króluje) i lubię wszystko, co zwariowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?