Quentin Tarantino znalazł swojego Romana Polańskiego!

Odkąd dowiedzieliśmy się, że Romana Polańskiego w nowym filmie Quentina Tarantino zagra nasz rodak, informacja ta stała się nad Wisłą jednym z najbardziej wyczekiwanych ogłoszeń obsadowych od lat. 1 kwietnia próbowaliśmy Wam wmówić, że rolę dostał Jacek Braciak, co wydawało się niegłupim, ale niekoniecznie realnym wyborem. W kuluarach miało się natomiast pojawiać nazwisko Borysa Szyca. Dziś już wiemy, ale raczej nigdy byśmy nie trafili. Hollywood Reporter głosi bowiem, że legendarnego polskiego reżysera zagra urodzony w Kielcach Rafał Zawierucha.

31-letni aktor ma w swoim dorobku role w takich produkcjach jak Powidoki, Miasto 44, Bogowie, Jack Strong czy Plan B. W 2012 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zagranie w filmie kultowego reżysera, a co więcej, zostanie na planie mężem samej Margot Robbie, będzie więc zdecydowanie największym sukcesem aktora w karierze.

Rafał Zawierucha

fot. Nino Trez

Zobacz również: Borys Szyc jako Marszałek Piłsudski. Pierwsze zdjęcia z planu

Akcja Once upon a time in Hollywood rozgrywa się w Los Angeles w roku 1969. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton (Dicaprio), była gwiazda serialowego westernu oraz jego długoletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt). Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood ery hipisów, który różni się bardzo od tego Hollywood, który zastali, kiedy przybyli tu przed laty w poszukiwaniu kariery. Sąsiadką Ricka jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate.

Quentin Tarantino do swojego dziewiątego dzieła, w którym jawi się nam w roli scenarzysty oraz reżysera zdążył zebrać ciekawą aktorską śmietankę.  W Once upon a time in Hollywood wystąpią oprócz wyżej wspomnianych m.in. Al Pacino, Tim Roth, Michael Madsen, James Marsden, Dakota Fanning, Burt Reynolds, Damien Lewis, Kurt Russell,  Timothy Olyphant, Luke Perry, Emile Hirsch oraz Scott McNairy.

źródło: The Hollywood Reporter / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Bogowie /NextFilm

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?