quentin tarantino
quentin tarantino

Quentin Tarantino z tajnym pokazem na festiwalu w Cannes!

Po 4 latach od premiery filmu Pewnego razu… w Hollywood Quentin Tarantino ponownie pojawi się na festiwalu w Cannes! Reżyser ma zaprezentować tam “tajny pokaz”.

Quentin Tarantino będzie gościem specjalnym jednej z sekcji tegorocznego festiwalu w Cannes, która zwie się Directors Fortnight. Wydarzenie to odbędzie się 25 maja. Warto również dodać, że Tarantino ma długą historię związaną z owym festiwalem, prezentując sześć swoich filmów w oficjalnej selekcji.

Kadr z filmu Pewnego razu… w Hollywood / fot. materiały prasowe

Kadr z filmu Pewnego razu… w Hollywood / fot. materiały prasowe

Co zaprezentuje Quentin Tarantino w Cannes?

Według źródeł, reżyser Pulp Fiction weźmie udział w dyskusji na temat jego “kontrhistorii kina”, a także swej książki pt. Cinema Speculation. Tytuł ten wydano w listopadzie ubiegłego roku i dotyczy kluczowych amerykańskich filmów z lat 70..

Zobacz również: Stan Lee i jego setne urodziny ze specjalnym dokumentem na Disney+

Wszystko, co wiemy o The Movie Critic – ostatnim filmie Tarantino

Mówi się, że film przedstawi historię Pauline Kael, jednej z najwybitniejszych krytyczek w dziejach. Zmarła w 2001 roku, pozostawiając po sobie sporą ilość książek czy esejów. Pod koniec lat 70. Kael pracowała jako konsultantka Paramount, stanowisko, które przyjęła na polecenie aktora Warrena Beatty’ego. Czas tej pracy w Paramount wydaje się zbiegać z czasem scenariusza.

Zobacz również: Kolory zła. Czerwień – ruszyły zdjęcia do kryminału na podstawie powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia” Getty Images

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?