quentin tarantino
quentin tarantino

Quentin Tarantino powraca po raz ostatni! Przed wami The Movie Critic!

Quentin Tarantino zapowiedział, że w swojej karierze zrobi dziesięć filmów. Zapowiedział ostatni z nich. Najnowsze dzieło twórcy Pulp Fiction, będzie nosić nazwę The Movie Critic.

No i stało się. Quentin Tarantino zapowiedział swoją ostatnią sztukę, którą będzie The Movie Critic. Jak donosi Hollywood Reporter (czyli pewnie źródło), twórca Pewnego razu w Hollywood ma już gotowy scenariusz, a prace nad filmem zaczną się tej jesieni. Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane do końca, lecz film ma opowiadać historię z późnych lat 70. z kobietą w roli głównej.

Mówi się, że film przedstawi historię Pauline Kael, jednej z najwybitniejszych krytyczek w dziejach. Zmarła w 2001 roku, pozostawiając po sobie sporą ilość książek czy esejów. Pod koniec lat 70. Kael pracowała jako konsultantka Paramount, stanowisko, które przyjęła na polecenie aktora Warrena Beatty’ego. Czas tej pracy w Paramount wydaje się zbiegać z czasem scenariusza.

Quentin Tarantino napisze książki filmowe

Quentin Tarantino – film Pewnego razu… w Hollywood

Zobacz również: Zobaczcie nowy plakat filmu Mission: Impossible 7! Tom Cruise przelatuje nad motocyklem!

Możemy zauważyć, że to kolejny projekt Quentina Tarantino, który poświęca uwagę kinu. Na salonach żartuje się, że ma obsesję na punkcie historii kina i gatunków, które zwykle działały na marginesie branży, takich jak spaghetti westerny, blaxploitation i chopsocky. Jest natomiast zdobywcą dwóch Oscarów za najlepszy film. Są to nagrody za Pulp Fiction oraz Django. Dodatkowo otrzymał trzy nominacje za najlepszą reżyserię i jedną nominację za najlepszy film.


Źródło: hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?