quentin tarantino marvel
quentin tarantino marvel

Quentin Tarantino zmienia zdanie. Jednak nakręciłby coś dla Marvela

Quentin Tarantino swego czasu wypowiedział się na temat możliwości kręcenia dla Marvel Studios. Wpierw powiedział, że nie. Jednak stwierdził, że jest jeden komiks, którego adaptacje by zrobił.

Mimo krytycznej wypowiedzi, Quentin Tarantino przyznaje, że jednak mógłby coś nakręcić dla Marvel Studios. Jednak podczas rozmowy z Elvisem Mitchellem podczas promowania swojej książki Cinema Speculation, reżyser Pulp Fiction przyznał, że jedyną adaptacją komiksu Marvela byłby Sgt. Fury and His Howling Commandos. Nie dziwi to raczej nikogo, głównie z racji tego, że Nick Fury to postać grana przez Samuela L. Jacksona, który niejednokrotnie współpracował z uznanym reżyserem chociażby przy wyżej wymienionym Pulp Fiction czy Django. Sam komiks był komiksem wojennym.

marvel nick fury sgt fury marvel comics quentin tarantino

fot. Marvel Comics

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Dodatkowo Tarantino zdradził, że planuje nakręcić serial. Podczas promocji najnowszej książki pt. Cinema Speculation, reżyser podzielił się niespodziewaną wiadomością na temat powrotu do świata telewizji. Tak, Quentin Tarantino oficjalnie zajmie się reżyserią serialu! Nie poznaliśmy żadnych szczegółów, oprócz tego, że projekt ten składać się będzie z 8 odcinków. Tematyka, tytuł oraz fabuła pozostaje zagadką i ciekawym tematem do spekulacji. W przeszłości Tarantino wyrażał chęć dorzucenia swoich trzech groszy do uniwersum Star Trek, więc kto wie, może to właśnie takiego projektu możemy się spodziewać. Zdjęcia do tajemniczego serialu ruszą w 2023 roku!

Zobacz również: David Harbour o zdjęciach do Stranger Things i Thunderbolts: “Netflix i Marvel muszą się mną podzielić”


Źródło: comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: fot. materiały prasowe – kolaż

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?