monster hunter film plakat chiny
monster hunter film plakat chiny

Producent filmu Monster Hunter przeprasza chińskich widzów

Niemiecka firma producencka Constantin Film przeprosiła chińską publiczność w niedawno wydanym oświadczeniu. Jest to konsekwencja lawiny krytyki, która spłynęła na film Monster Hunter, po tym jak zauważono rasistowski żart w jednej ze scen.

Ekranizacja gry akcji z elementami RPG została wycofana z repertuaru kin Państwa Środka w piątek, a więc w dniu premiery. Superprodukcja wypadła z dystrybucyjnego obiegu po tym jak chińscy widzowie zaczęli skarżyć się na jedną ze scen komediowych, która miała nawiązywać do rasistowskiej rymowanki “Chinese, Japanese, dirty knees”. Do tematu odniosła się teraz firma Constantin Film, jeden z koproducentów.

Constantin Film napisało, że “chce szczerze przeprosić chińskich widzów za linię dialogową pojawiającą się w jednej z pierwszych scen filmu Monster Hunter. Nie było w tym żadnej intencji dyskryminowania, obrażania czy urażenia kogokolwiek mającego chińskie pochodzenie. Constantin Film zajął się sprawą zgłoszoną przez chińską publiczność i usunęło dialog, który doprowadził do nieumyślnego nieporozumienia”.

Zobacz również: Sweet Home – zwiastun koreańskiego serialu od Netflix

Na obecny moment Monster Hunter został bezterminowo wycofany z kin. Film spotyka się z ogromnym negatywnym odzewem ze strony widzów, więc nie wiadomo, czy przeprosiny oraz zmiana kinowej kopii filmu wystarczą, by cenzura przywróciła produkcję do repertuaru. Brak seansów na jednym z największych rynków na pewno będzie sporym ciosem dla producentów liczących na spore zyski z box-office’u. Warto również dodać, że z oświadczenia nie wynika, czy kontrowersyjny żart zostanie usunięty także z kopii filmu przeznaczonych do dystrybucji w innych krajach.

Monster Hunter

Fot. Materiały prasowe

Monster Hunter to luźna adaptacja gier wideo o tym samym tytule, które tworzyło japońskie studio producenckie Capcom. Fabuła filmu koncentruje się na postaci Artemis, amerykańskiej żołnierki i liderki oddziału sił ONZ. W tajemniczy sposób zostaje ona przeniesiona do nieznanego świata zamieszkanego przez niebezpieczne potwory. Na miejscu kobieta zawiera przymierze z Myśliwym, wyszkolonym zabójcą monstrów, który pomaga jej przetrwać i wrócić do domu. Gwiazdy filmu są pewne sukcesu i zapowiadają już powstanie drugiej części.

Zobacz również: NETFLIX QUIZ. Jak dobrze znasz filmy i seriale z listopada 2020?

Reżyserem Monster Hunter jest Paul W.S. Anderson, filmowiec, który ma na koncie liczne ekranizacje gier (Mortal Kombat, seria Resident Evil). W obsadzie filmu znajdują się Mila Jovovich, Tony Jaa, Meagan Good, Diego Boneta, Tip „T.I” Harris, Ron Perlman i Jin Au-Yeung. Producentami są firmy Constantin, Impact Pictures, Tencent i Toho.

Polska data premiery nie jest obecnie znana.

Źródło: Deadline / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?