blade
blade

Prace nad filmem Blade wstrzymane!

Wstrzymano prace nad nadchodzącym filmem o komiksowym łowcy wampirów. Znamy oficjalną przyczynę opóźnienia produkcji.

Trwa strajk scenarzystów, a wraz z nim kolejne produkcje ulegają opóźnieniu. Jedną z nich jest nowy Blade, który ma być pierwszym filmem o bohaterskim wampirze ze świata MCU. W nowym projekcie Marvel Studios wystąpią Mahershala Ali oraz Mia Goth.

Kto jest scenarzystą filmu Blade?

Według źródeł, Marvel niedawno zatrudnił Nica Pizzolatto (Detektyw) do napisania scenariusza filmu. Biorąc pod uwagę fakt, że strajk trwa, a Pizzolatto stosunkowo niedawno otrzymał angaż nad filmem, jego produkcja, na chwilę obecną, jest niemożliwa.

marvel blade mahershala ali

Kadr z filmu Alita: Battle Angel

Zobacz również: Wywiad z Louise Shorter, reporterką śledczą prowadzącą program Niesłusznie skazani na CBS Reality

Blade został stworzony przez Marva Wolfmana. Miał swój komiksowy debiut w 1973 roku, gościnnie w dziesiątym numerze Tomb of Dracula. Postać ta nie została wampirem w sposób „naturalny”. Niejaki Deacon Frost, późniejszy arcywróg Blade’a, ukąsił jego matkę, gdy była z nim w ciąży, doprowadzając ostatecznie do jej zgonu. Dziecko jednak oczywiście ocalało, zyskując moce, o jakich każdy inny wampir mógłby tylko marzyć. Nie tylko stał się odporny na ugryzienia, ale także nie ranią go płomienie słoneczne, co czyni go swojego rodzaju mieszańcem. Co ciekawe, w filmowej wersji nie rozwinęli wielu jego ciekawych wątków – jak choćby jego „dziennego” alter ego, jazzowego trębacza Erica Brooksa.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasow

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?