Powstaje pierwsze kino butikowe w Warszawie

Już niebawem Warszawa będzie mieć wyjątkowe kino butikowe. Oprócz bogatego repertuaru, znajdziemy tam szereg rozwiązań, jakich nie ma w żadnym stołecznym kinie. W salach będą szerokie fotele, welurowe kanapy rozkładane, a także obsługa kelnerska, która będzie podawać drinki do stolików. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Szczegóły w tekście poniżej.

Fabryka Norblina z autorskim konceptem kinowym

W Warszawie powstanie wyjątkowe kino w stylu jakiego jeszcze nie ma żadna ze stołecznych placówek. KinoGram opierać się będzie na koncepcji kina butikowego, czyli takiego, w którym najnowocześniejsze techniki multimedialne zapewnią jakość odbioru seansu jak w najlepszych światowych multipleksach, ale jednocześnie panować tu będzie kameralna atmosfera, kojarzącą się z kinami studyjnymi. Kino to autorski projekt, którym w sensie formalnym zarządzać będzie spółka zależna Grupy Capital Park – inwestora i pomysłodawcy rewitalizacji Fabryki Norblina.

7 sal dla 620 osób

Na przestrzeni 3400 mkw znajdzie się tu 7 sal, dzięki którym seanse będzie mogło podziwiać jednocześnie 620 osób. Dwie najmniejsze pomieszczą po 47 osób, a największa nawet 111 miłośników dziesiątej muzy. Kino zlokalizowane zostanie na poziomie +2 nad historycznymi budynkami, które zajmie BioBazar oraz Food Hall.

Fotele ze stolikami i welurowe kanapy

Ważnym elementem KinoGram będzie jego unikatowy design. Ideą przewodnią jest to, by każdy mógł podziwiać seanse filmowe tak, jak lubi to najbardziej. Fotele będą szersze niż w standardowych kinach, a każdy z nich wyposażony będzie w drewniany stoliczek. Rozmieszczenie miejsc w salach będzie rzadsze niż w innych tego typu przestrzeniach, co jest szczególnie istotne nie tylko w kontekście komfortu podziwiania seansu, ale m.in. choćby zachowania dystansu społecznego. W salach znajdą się również welurowe, rozkładane kanapy.

fot. Materiały prasowe

Kino z serwisem kelnerskim

We foyer kina podziwiać będzie można liczne dzieła sztuki czy posłuchać muzyki na żywo. Obsługą gastronomiczną zajmie się profesjonalny bar, prowadzony przez mistrza świata barmanów w stylu flair – Tomasza Małka. To właśnie tam kinowi goście będą mogli zamówić zarówno profesjonalnie wykonane drinki, jak i wysokiej jakości produkty, zdrowe przekąski czy inne pozycje z autorskiego menu. Absolutną nowością na skalę Polski będzie serwis kelnerski, który w trakcie wybranych seansów dostarczy zamówione dania wprost do miejsc w salach kinowych.

Premiery, festiwale i spotkania autorskie

W programie KinoGram znajdą się najnowsze premiery filmowe, ale obejrzeć tu będzie można także niekomercyjne, autorskie kino z Europy i całego świata. KinoGram stanie się także prężnie działającym centrum kulturalnym, przestrzenią dialogu pomiędzy twórcami filmowymi i odbiorcami, jak również miejscem ważnych, branżowych spotkań. Repertuar kina wypełnią nie tylko filmy – planowane są m.in. festiwale, spotkania autorskie z ważnymi osobistościami przemysłu filmowego, komentowane przez ekspertów premiery oraz retransmisje ważnych wydarzeń branżowych, a także panele dyskusyjne czy cykle edukacyjne.

Nie zabraknie też wydarzeń związanych z innymi dziedzinami sztuki – wernisaży, aukcji dzieł sztuki, kameralnych koncertów czy spotkań z operą oraz spektakli teatralnych. W przestrzeni KinoGram prezentowane będą dzieła sztuki ze zbiorów galerii Flow Art House, która również będzie działać po sąsiedzku w kinowym foyer.

Fabryka Norblina

Fabryka Norblina udostępni przyszłym użytkownikom ponad 65 tys. mkw. powierzchni, z czego 41 tys. mkw. stanowić będą biura, a pozostałe 24 tys. mkw. wypełnią koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe czy handlowe. Wśród najemców zrewitalizowanej Fabryki Norblina znajdzie się m.in. BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty, foodhall z 26 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.), a także restauracje.

W części biurowej kompleksu swoje biura będą miały m.in. Allegro.pl (16,2 tys. mkw.) oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International (8,5 tys. mkw.) Zrewitalizowana Fabryka stanie się także miejscem kultury. Oprócz wspomnianego już butikowego kina z siedmioma salami (3,3 tys. mkw.), do dyspozycji odwiedzających będzie również Piano Bar z muzyką na żywo, a w jednej z zabytkowych hal powstanie klub muzyczny i koncertowy. Blisko 800 mkw. powierzchni zajmie pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience. Planowane ukończenie inwestycji zaplanowane jest na III kwartał bieżącego roku.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?