janine; pogromcy duchów: imperium lodu
janine; pogromcy duchów: imperium lodu

Pogromcy duchów: Imperium lodu z większą rolą Janine niż kiedykolwiek

Wygląda na to, że nowi Pogromcy duchów szykują nas na pewne nowinki. Jedna z nich bezpośrednio wiąże się z postacią Janice, w którą ponownie wcieli się Annie Potts.

W oryginalnych filmach z serii Pogromcy duchów, wybrani bohaterowie otrzymali zadanie stawienia czoła najstraszniejszym przeciwnikom Nowego Jorku. W składzie tym znaleźli się Peter Venkman (Bill Burray), Ray Stantz (Dan Aykroyd), Egon Spenglerowi (Harold Ramis), a także Winston Zeddemore (Ernie Hudson). Ekipie jednak nie udawałoby się wszystko, gdyby nie niezawodna pomoc Janine Melnitz (Annie Potts), recepcjonistki, która utrzymywała wszystko na właściwej ścieżce i dostarczała ważne polecenia. Niemniej jednak w nadchodzącym filmie Pogromcy duchów: Imperium lodu, w którym oryginalny skład połączy siły z nową generacją poznaną w filmie zatytułowanym Dziedzictwo, Janine została pełnoprawną członkinią Pogromców duchów.

Poniżej znajdują się okładki nowego magazynu Empire, który daje pierwsze spojrzenie na Janine w stroju pogromcy duchów. Magazyn ten promuje nadchodzący film Pogromcy duchów: Imperium lodu.

Kobiety też potrafią polować na duchy

W wywiadzie dla wspomnianego magazynu Empire Annie Potts ujawniła, z czym wiąże się dla niej ta, nie da się ukryć, ogromna zmiana roli we franczyzie.

To desperacka sytuacja, więc wszyscy są zaangażowani. Okazuje się, iż Janine jest dosyć zdolna. Tak jak większość kobiet ma tendencję do działania, gdy dostanie szansę. To było dla mnie prawdziwe zaskoczenie, Byliśmy już kilka tygodni na planie, gdy Gil [Kenan, reżyser] podszedł do mnie i powiedział: ‘Myślimy, że nadszedł czas… Będziemy musieli cię ubrać w strój [pogromcy duchów].

W dalszej części wywiadu aktorka opowiedziała o swoich wrażeniach związanych z byciem pełnoprawną członkinią Pogromców duchów.

Muszę przyznać, że to sprawiło mi frajdę. Janine służyła długo i dobrze, i miałam wrażenie, że wreszcie zdobyła swoją godność, rozumiesz? Wyraźnie utrzymywała kontakt z chłopakami i naprawdę była strażniczką ognia w remizie. Ghostbusters są trochę jak superbohaterowie, więc bardzo miło jest wreszcie być postrzeganą w ten sposób. Nawet Janine dostaje nowy zestaw do polowania na duchy . To… nie jest plecak protonowy. Dzięki Bogu, że nie musiałam takiego nosić, bo są one morderczo ciężkie, a my, stara gwardia, już się starzejemy. 

Więcej o nowościach filmowych przeczytasz w Movies Room:

Opis najnowszego filmu z serii

Pogromcy duchów. Dziedzictwo skupia się na rodzeństwie Phoebe (Mckenna Grace) i Trevorze (Finn Wolfhard) oraz na ich pogrążonej w długach matce. Zrządzeniem losu trafiają oni jednak do rozlatującego się na oczach domu, na kompletnym pustkowiu zwanym Summerville. Tam jednak dowiadują się, że ich rodzina jest mocno powiązana z oryginalnymi Pogromcami duchów, którzy w 1984 roku ocalili świat przed armią duchów. Poznając otaczające ich miasteczko, Phoebe, Trevor oraz ich nowo poznani przyjaciele Podcast (Logan Kim) i Lucky (Celeste O’Connor) odkrywają nadprzyrodzone zagrożenie, które stanowi ogromne niebezpieczeństwo całemu światu.


Źródło: Empire / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Pogromcy duchów. Dziedzictwo 

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?