Quentin Tarantino napisze książki filmowe
Quentin Tarantino napisze książki filmowe

Pewnego razu… w Hollywood – Quentin Tarantino napisze książkę na podstawie filmu

Quentin Tarantino podpisał umowę z wydawnictwem HarperCollins. Słynny reżyser napisze aż dwie książki – jedną powiązaną z hitem Pewnego razu… w Hollywood, a drugą dotyczącą jego pasji do filmu.

Pierwsza książka ukaże się latem 2021 roku, a jesienią pojawi się wydanie deluxe w twardej oprawie. Ma ona tchnąć nowe życie w bohaterów Pewnego razu… w Hollywood. Tarantino od dawna fascynuje się powieściami filmowymi, ponieważ czytał je w okresie dojrzewania. Jego książka przedstawi postacie grane przez DiCaprio i Pitta w zupełnie nowym świetle, dlatego będzie szczególnie atrakcyjna dla fanów produkcji.

Zobacz również: Tarantino wciąż zamierza porzucić kino po swoim dziesiątym filmie

Podczas prac nad filmem Tarantino zgromadził mnóstwo dodatkowych materiałów dotyczących Daltona (jednego z dwóch głównych bohaterów). W związku z tym stworzył scenariusze kilku dodatkowych odcinków, które chciałby wyreżyserować. Być może część researchu wykorzysta też w swojej powieści.

Opowieść będzie mieszanką fikcyjnych i realnych postaci, ponieważ pojawią się w niej np. Jim Brown czy Fred Williamson.

Zobacz również: Kevin sam w domu – Disney+ tworzy reboot filmu. Reżyser oryginału krytykuje ten pomysł

Druga książka reżysera ma nosić tytuł Cinema Speculation. Wydawca zapowiada, że pozycja będzie głęboką podróżą do filmów z lat 70., mieszanką esejów, recenzji, tekstów osobistych i spekulacji reżysera “co by było, gdyby”.

Wiceprezes i redaktor naczelny wydawnictwa, Noah Eaker, powiedział, że talent literacki Tarantino widoczny był już od jego pierwszych scenariuszy. Niesamowicie zatem będzie zobaczyć, jak obdarza życiem swoich bohaterów na kartach powieści. Jak bez ustanku zaskakuje każdego czytelnika, a w szczególności tego, który film zna już na pamięć. To pozwoli odbiorcom poznać mistrza historii, który próbuje nowej formy i robi to na swój własny sposób.


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?