rafał zawierucha niewidzialna wojna
rafał zawierucha niewidzialna wojna

Patryk Vega w Księdze Guinessa! Jak on się tam znalazł?

Jaki był Patryk Vega zanim został najbardziej kontrowersyjnym reżyserem w kraju? Czy Rafał Zawierucha wie za co został wpisany do księgi rekordów Guinessa?

Dowiedz się i zobacz unikalny wywiad z lat 90-tych wprost z archiwum twórcy! Jak Patryk Vega znalazł się w Księdze Guinessa? Gdy grasz prawdziwą osobę, warto znać jak najwięcej szczegółów z jej życia. Tym bardziej gdy ta osoba stoi za kamerą i właśnie cię reżyseruje. Mało kto wie, że Patryk Vega jako nastolatek został wpisany do polskiej księgi rekordów Guinnessa, jako najmłodszy twórca telewizyjnych czołówek komputerowych. W latach 90-tych udzielił nawet na ten temat wywiadu, który wciąż znajduje się w archiwum twórcy! Zobaczcie unikalny materiał sprzed niemalże 30 lat i sprawdźcie, jak dobrze poinformowany jest Rafał Zawierucha, który wcielił się w najbardziej kontrowersyjnego reżysera w jego fabularnej autobiografii Niewidzialna wojna.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera – Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino – pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

W filmie wystąpią: Rafał Zawierucha (Pewnego razu… w Hollywood, Najmro. Kocha, kradnie, szanuje), Anna Mucha (Miłość, seks & pandemia, Pitbull. Nowe porządki), Justyna Karłowska (Pitbull), Ignacy Klim (Kler, Wołyń) Artur Dziurman (Bogowie, Rojst), Zbigniew Kozłowski (Polityka, Proceder), Michał Karmowski (PętlaKobiety mafii 2), Piotr Cyrwus (Kryptonim PolskaSala samobójców. Hejter), Andrzej Franczyk (Boże CiałoLincz), Waldemar Maliszewski (PętlaPitbull).

Zobacz również: Zobaczcie zwiastun nowej wersji Romea i Julii w komedii Rosaline! Dwie kobiety i jeden mężczyzna

niewidzialna wojna

fot. Katarzyna Srednicka


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?