dzieła J.R.R. Tolkiena
dzieła J.R.R. Tolkiena

Pakiet praw do dzieł J.R.R. Tolkiena sprzedany!

Grupa Embracer znajduje się na fali wznoszącej, jeżeli chodzi o ekspansję. Po zakupieniu m.in. Tripwire Interactive czy studia związane z grami wideo (Crystal Dynamics, Eidos-Montreal etc.) zdecydowali się przejąć Middle-Earth Enterprises, posiadających prawa do kultowych dzieł J.R.R. Tolkiena.

Chodzi o nie byle co, bowiem w ich posiadaniu znajduje się szereg aktyw pozwalających na eksploatowanie licencji związanych z Władcą Pierścieni, Hobbitem czy Silmarillionem. Oznacza to, że Embracer może teraz zająć się dowolnymi filmami, serialami czy grami z tej franczyzy. Jak wynika z oświadczenia Embracer Group, w nieokreślonej przyszłości pojawią się filmowe produkcje poświęcone ikonicznym herosom czy antyherosom Śródziemia. Mowa więc o Aragornie, Gandalfie, Gollumie, Galadrieli itd., a poza tym możemy liczyć na gry wideo, planszówki czy szeroko pojęty merchandising. Odrębna kwestią jest oczywiście fakt, że Warner Bros. wciąż posiada część praw do eksploatacji marki Władcy Pierścieni, co nieco komplikuje pewne sprawy związane z dziedzictwem Tolkiena. Nie wspominając już o prawach, które pozyskał Amazon. W końcu czekamy teraz na zbliżający się serial na ich platformie.

dzieła J.R.R. Tolkiena

Fot. Kadr z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Źródło: The Hollywood Reporter 

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?