Oscary
Oscary

Oscary 2019 – CANAL+ odkoduje galę i relację z czerwonego dywanu

Wydarzenie, którego z niecierpliwością wyczekują wszyscy wielbiciele kina, zbliża się wielkimi krokami – 91. ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Będzie to noc szczególnie emocjonująca dla polskich widzów ze względu na oscarowe nominacje dla Zimnej wojny. Z tej okazji, w ramach pasma odkodowanego CANAL+ udostępni transmisję z tej prestiżowej gali wszystkim abonentom nc+ oraz wybranych sieci kablowych. Po raz pierwszy od wielu lat widzowie stacji zobaczą także relację na żywo z czerwonego dywanu.

Tegoroczne rozdanie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® zapowiada się wyjątkowo emocjonująco – koprodukcja CANAL+ Zimna wojna zdobyła aż trzy nominacje. Najnowszy obraz laureata Oscara® z 2015 roku, Pawła Pawlikowskiego, został wyróżniony w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepsze zdjęcia. Widzowie CANAL+ oglądający ceremonię na żywo jako pierwsi dowiedzą się czy złote statuetki trafią w ręce polskich twórców.

zimna wojna kot kulig siano

fot. Łukasz Bąk

Zobacz również: ANKIETA: Na jaki horror czekasz najbardziej w 2019 roku?

Pasmo odkodowane i oscarowa® noc na antenie CANAL+ rozpoczną się już 24 lutego o 23:30. Na początek widzowie zobaczą wyprodukowany specjalnie na potrzeby stacji film dokumentalny Zawierucha w Hollywood prowadzony przez aktora Rafała Zawieruchę. Produkcja pozwoli zajrzeć za kulisy Hollywood i dzięki rozmowom z laureatami Oscara®, poczuć emocje towarzyszące samej gali. Pół godziny po północy CANAL+ rozpocznie studio oscarowe®, które poprowadzą dziennikarka Katarzyna Janowska oraz gospodarz programu „Kino Mówi”, Błażej Hrapkowicz. Najpierw prowadzący wraz z ekspertami i widzami będą śledzić na żywo wydarzenia na czerwonym dywanie, czyli hollywoodzkich aktorów i twórców przybywających na galę w kreacjach najsłynniejszych projektantów.

Początek ceremonii wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® jest planowany na godz. 2:00 i potrwa do 5:00 rano. Dla tych, którzy nie mogli poświęcić nocy na oglądanie ceremonii na żywo CANAL+ przygotował skrót gali 25 lutego o godz. 21:00 – również w ramach pasma odkodowanego.

Oscarowa® atmosfera będzie towarzyszyła widzom CANAL+ 24 lutego, przez cały dzień, także poza pasmem odkodowanym, ponieważ już o godz. 11:05, na antenie stacji pojawi się najnowszy film Wesa Andersona, Wyspa psów, który w tym roku nominowany jest do Oscara® w kategorii Najlepsza animacja.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ola pisze:

Niech dodadzą również możliwość wyłączenia lektora w trakcie gali. Nawet o tym nie marzę

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?