pulp fiction
pulp fiction

Oryginalnie Pulp Fiction miało zakończyć się inaczej?

Okazuje się, że Pulp Fiction miało mieć inne zakończenie, aniżeli to, które dobrze znamy. Zdradził to Samuel L. Jackson.

Pulp Fiction to jeden z najbardziej kultowych filmów Quentina Tarantino, a także monument kinematografii. Wszyscy dobrze pamiętamy słynne zakończenie i pamiętną przemianę Julesa, w którego wcielił się Samuel L. Jackson. Okazuje się, że jednak finałowa scena miała wyglądać “nieco” inaczej.

Jak donosi serwis Screen Rant, podczas jednego z ostatnich wywiadów, Samuel L. Jackson zdradził, że w początkowo miał on zabić rabusiów z restauracji.

W barze, kiedy Tim Roth prosi mnie, żebym otworzył teczkę, robię to i nagle strzelam mu w twarz, po czym zabijam Honeybunny. Następnie otwieram oczy i wciąż tam są, ponieważ tak bym zrobił, zanim Jules się zmienił.

Zapewne niejednego fana usatysfakcjonowałby widok zabitych rabusiów w barze, lecz mniej pasowałoby to, do całego schematu filmu. Wszyscy pamiętamy spotkanie Bruce’a Willise’a i Johna Travolty.

Pulp Fiction Samuel L. Jackson

kadr z filmu Pulp Fiction

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina 🏆

Pulp Fiction weszło na ekrany kin w 1994 roku i od razu zagarnęło serca fanów. Film Quentina Tarantino otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, a także wiele nominacji (w tym za najlepszego aktora pierwszoplanowego – John Travoltę i najlepszego aktora drugoplanowego – Samuela L. Jacksona). Dzieło to jest reprezentantem kryminalnej czarnej komedii i przedstawia kilka epizodów z przestępczego świata Los Angeles.

Zobacz również: Sandra Bullock zrobi sobie przerwę od aktorstwa!


Źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Pulp Fiction

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?