Diplodok
Diplodok

Oficjalny teaser pierwszego polskiego filmu animowanego Diplodok o przygodach dinozaura!

Dostaliśmy oficjalny teaser pierwszego polskiego filmu animowanego Diplodok! Zobaczcie sami co czeka nas w tej zwariowanej komedii o przygodach małego dinozaura.

Diplodok jest pierwszym polskim filmem animowanym 3D, który był inspirowany kultowymi komiksami Tadeusza Baranowskiego Podróż smokiem DiplodokiemAntresolka profesorka Nerwosolka. Za tę polsko-czesko-słowacką koprodukcję odpowiada warszawskie studio produkcyjne Human.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Wojtek Wawszczyk — dyrektor artystyczny Human. Oto co opowiada o tej zwariowanej komedii przygodowej:

Diplodok obficie czerpie inspiracje z lat osiemdziesiątych – przede wszystkim z popularnych wówczas komiksów Tadeusza Baranowskiego, ale też z ówczesnych filmów i muzyki. Nasz obraz dedykowany jest przede wszystkim dla dzieci. Ale element nostalgii dla dzisiejszych 30-40-latków, którzy nie raz bywają dziś też rodzicami, jest oczywisty i zależy mi na tym międzypokoleniowym, wspólnym przeżywaniu filmu. Chciałbym, żeby dorośli też dobrze się na nim bawili i poniekąd powtórnie na chwilę poczuli się dziećmi. Filmy lat osiemdziesiątych nie bały się nowatorskich rozwiązań fabularnych i bezkompromisowej zabawy formą, przy jednoczesnym szacunku do rzemiosła. Wierzę, że widzowie znajdą to w Diplodoku. Robimy film ciepły i nieco zwariowany. Film, którego nam brakuje w dzisiejszych czasach.

Film ten będzie miał ogromne znaczenie dla polskiej kinematografii, gdyż będzie to pierwsza taka produkcja w historii. Jego twórcy wierzą, że widownia spoza naszego kraju, również zakocha się w tym zielonym dinozaurze. Na ten temat wypowiedział się reżyser Wawszczyk:

Kilkudziesięciu artystów z kilku krajów wkłada mnóstwo serca w tę produkcję, w efekcie czego pokazujemy, że w naszym regionie można stworzyć epicki film animowany, który bez kompleksów można postawić obok światowych produkcji stworzonych za wielokrotnie większy budżet. Technologia i dbałość o detal w Diplodoku nie ustępują temu, co znamy ze współczesnych amerykańskich filmów animowanych z głównego nurtu. To jednak, co nas wyróżnia to szalony, oryginalny scenariusz i rozwiązania plastyczne zaczerpnięte z komiksu: barokowe bogactwo form, zaskakujący wygląd postaci i odważną paletę barw – to wszystko przekłada się na bardzo atrakcyjny efekt. Wiem, bo widziałem już znacznie więcej niż ten minutowy teaser i nie mogę się doczekać, kiedy podzielimy się tym z widzami. 

Diplodok

Kadr z filmu Diplodok

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Zobaczcie zwiastun!

Diplodocus Teaser 2022 from Human on Vimeo.

Zobacz również: Sezon 2. What If…? trafi na Disney+ już za miesiąc?!

 

Filmowy Diplodok to ciekawy świata mały dinozaur, który marzy o wielkiej przygodzie i znalezieniu przyjaciół. Chciałby odkryć, co kryje się za błotnistą tamą otaczającą jego dom – nudne, prehistoryczne bagno. Ale jego nadopiekuńczy rodzice na to nie pozwalają, nie bez powodu zbudowali mur ochronny – uważają, że ich syn nie jest gotowy na niezależność i nieustannie muszą go wyciągać z kłopotów. Pewnego dnia rodzice wraz z otaczającym ich światem znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom Diplodok przenosi się do zupełnie innej historyjki obrazkowej. Tam poznaje czarodzieja Hokusa Pokusa, który nie potrafi czarować i parę dziwacznych, ale sympatycznych naukowców – Profesora Nerwosolka i Entomologię, którzy nie znają się zbytnio na nauce. Razem wyruszają na wielką przygodę, pełną niezwykłych miejsc i postaci, aby ocalić rodzinę Diplodoka.

Premiera Diplodoka jest zaplanowana na 2023 rok.


Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Diplodok

Żona Tony'ego Starka w innym uniwersum. Poza tym jestem studentką, gitarzystką i wokalistką. Fanka Marvela (Iron Man u mnie króluje) i lubię wszystko, co zwariowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?