polowanie
polowanie

Nowy film twórców Układu zamkniętego. Gwiazdroska obsada w filmie Polowanie!

Polowanie ma szansę zostać najgłośniejszym filmem tej jesieni. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami polityczny thriller w gwiazdorskiej obsadzie trafi do kin już 6 października. Na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Artura Barcisia, Michała Czerneckiego, Magdalenę Walach, Kamilę Kamińską, Andrzeja Andrzejewskiego, Ewę Kasprzyk i Piotra Cyrwusa. Premierowo prezentujemy plakat filmu.

Prawdziwe Polowanie zobaczymy już tej jesieni! Każde miasteczko ma swoje tajemnice. Boleśnie przekonuje się o tym Michał Król –przedsiębiorca, który zostaje burmistrzem. Trafia w sam środek układu, który chce go zniszczyć. Skorumpowani urzędnicy, oszustwa finansowe i medialne manipulacje stają się jego codziennością. Musi odpierać ataki tych, którym zaszedł za skórę. W pewnym momencie zaczyna bać się o życie swoje i swojej rodziny. Mimo trudności, z którymi się mierzy, nie poddaje się, pozostaje wierny swoim ideałom i działa dla dobra lokalnej społeczności. Przyjdzie mu za to jednak zapłacić wysoką cenę. Nowy film twórców Układu zamkniętego wbija w fotel i trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Choć czasem trudno w to uwierzyć, inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Ta historia mogła spotkać każdego z nas…

Historia, jaką przedstawiamy w „Polowaniu”, może zdarzyć się zawsze i wszędzie. Człowiek przeciwko grupie, jeden przeciw wszystkim to motyw filmowy stary jak świat. Wielokrotnie korzystali z niego twórcy amerykańskich thrillerów społeczno-politycznych czy nawet westernów. To, że mogłem pokazać taką archetypiczną historię dziejącą się na polskim gruncie, sprawiło mi dużą satysfakcję. Tym bardziej, że udało mi się zebrać prawdziwą aktorską ligę mistrzów – wyjaśnia Paweł Chmielewski, reżyser, dla którego „Polowanie” jest fabularnym debiutem.

Chcę zachęcić tym filmem widzów do tego, by bacznie przyglądali się temu, co robią samorządy w ich miastach, gminach i powiatach. Przecież od decyzji władz samorządowych zależy nasze życie. One mają bezpośredni wpływ na codzienność każdego z nas. Trzeba być czujnym, a nie biernym – dodaje.

polowanie

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Mała Syrenka wkrótce na VOD? Pierwsze 9 minut filmu za darmo!

Film do kin w całej Polsce trafi 6 października.

Producentem Polowania jest Filmikon. Koproducentami zaś: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, FINA Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Euro Solution., New Wave Film., Dreamsound, Kinetik oraz Telewizja Polska. Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za jego dystrybucję odpowiada TVP Dystrybucja Kinowa.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?