sanah
sanah

Najważniejszy polski collab? Sanah promuje film z Fabijańskim!

Mamy teledysk Sanah, która nagrała piosenkę promującą film Powstaniec 1863! Produkcja trafi do kin już 12 stycznia 2024 roku.

Pokochałam wiersz „Na grobie rycerz” Marii Konopnickiej jak tylko przeczytałam go po raz pierwszy! Od razu napisałam do niego melodię, a chwilę później spotkał mnie wielki zaszczyt – moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym. Ach, tak się cieszę! Mam nadzieję, że utwór, jak i sam film, wzruszy Was tak bardzo jak mnie. – mówi Sanah, która nagrała piosenkę do filmu Powstaniec 1863.

Oficjalny teledysk

Powstaniec 1863 tylko w kinach od 12 stycznia 2024 roku. Już 12 stycznia 2024 roku na ekrany kin wchodzi pierwszy od ponad 30 lat film fabularny, opowiadający o powstaniu styczniowym!

Zobacz również: Kto zaczął, Pawlak czy Kargul? Zobacz zwiastun Sami Swoi. Początek!

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu „branek” do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu,ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks.Brzóski rusza płk. Manukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. kadr z teledysku Na grobie rycerz

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?