Mulan – Jason Scott Lee dołącza do obsady

Po Gong Li, do grona antagonistów tej produkcji dołącza kolejna osoba. Tym razem czas na Jasona Scotta Lee.

Aktor wcielający się w przeszłości w role m.in. Mowgliego i Bruce’a Lee ma zagrać Bori Khana, zabójczego wojownika chcącego pomścić śmierć swojego ojca. Warto zaznaczyć, że to kolejny krok w stronę potężnej zmiany głównego wątku z powstałej równo 20 lat temu animacji. Tam głównym przeciwnikiem był Shan Yu, demoniczny lider armii Hunów. Wygląda na to, że postać grana przez Scotta Lee może zawiązać jakiś sojusz z graną przez Gong Li czarownicą.

Jason Scott Lee

Kadr z filmu Smok: historia Bruce’a Lee

Mulan został wydany przez wytwórnię Disney w 1998 roku. Dzieło było adaptacją starodawnej, chińskiej legendy traktującej o Hua Mulan, czyli żeńskiej wojowniczce, która przebrała się za mężczyznę, w celu zastąpienia w armii swojego starzejącego się ojca.

Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek rzeczonego przed momentem giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action: Król lewKsięga dżungli 2CruellaCzarownica 2DumboKubuś PuchatekPinokioMała syrenka i wiele, wiele innych…

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin zajmują się scenariuszem omawianego widowiska, które wyreżyseruje Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner. Mulan pojawi się w kinach 27 marca 2020 roku.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Księga Dżungli

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?